Anasayfa Asayiş Selimpaşa Emlak konutların da eşkiyalık

Selimpaşa Emlak konutların da eşkiyalık

kadirkoc

Selimpaşa emlak konutların da oturanlar oyuna mı getiriliyor?

Silivri de yerel bir haber sitesi Selimpaşa emlak konutlarında site sakinlerinin ayaklandığı haberi geçince, konuyu incelemek için üç gündür site sakinleriyle görüşmeler yaptım, yaptığım bu görüşmelerde ilginç bilgilere ulaştım. haber yapacağım zaman konunun iki tarafına da aynı oranda söz vermeyi tercih ederim, bu kez böyle yapmayacağım, görüşü alınmayan tarafa söz vererek gerçekleri ortaya dökeceğim.

Site yönetim kurulu Başkanı Nejat Tırtıl la görüştüm özetle: “biz önceki yönetim site bütçesini iflasa sürükleyip bıraktıkların da geçici yönetim olarak göreve geldik, biz göreve geldiğimiz de 85 bin tl bütçe açığı vardı, geçici yönetimden sonra genel kurulla göreve geldik, yaptığımız tasarruflarla öncelikle bütçe açığını kapattık, şu anda bütçemiz artı veriyor, bizim bütçemizin %68 i personel harcaması, Hükümetin asgari ücrete yaptığı %27 lik artış bizi direk etkiledi doğal olarak bizde maaş artışlarını buna uygun olarak belirlemek durumundaydık, eleman maaşlarına artış yapmamız istendi, biz bunu yapamazdık, diğer bir konu personele verdiğimiz barınacak konut vermeyip kiralamamız, bizim personele verdiğimiz yerler ortak kullanım alanları kiraya verilmesi durumunda suç işlenmiş olur, bu suçunda kanunlarımızda yeri belli.

Bütçe açığı verip yönetimde bulunanlar, bugün tekrar göreve gelmek istiyorlar, bunu istemelerini doğal karşılıyorum demokratik haklarıdır, burada yapılmak istenen insanları kandırarak imza toplayıp gayrı meşru şekilde yönetime el koymak” dedi.

ben konuyu araştırdıkça ilginç bilgilere ulaştım, bir kamu kuruluşunda görev yapan Ö. F. K, ve Y. C başı çekenler, bu kişilerden Ö.F.K bir siyasi partiye yakınlığı biliniyor, 2 yıldır “ben bu siteye başkan olacağım” diyor, bu kişilerin organize ettiği whatsap grup konuşmalarına ulaştım.

Bu görüşmelerden de anlaşılacağı üzere, “burası dağ başımı” diye soran kişi mimar, “eline sopa” almaktan bahseden ise yine aynı mimar, burada yapılmak istenen adaletle hak, hukuk, dustür ünü benimsemiş yönetimi düşürüp kendi siyasi görüşlerine uygun kişileri yönetime getirmek, bunu yaparken de site sakinlerini kandırarak imza toplanıyor, bir çok imzacı “biz neye imza attığımızı bile bilmiyoruz, bize bir bayan geldi site temizliği için imza topluyoruz diyerek imza alındı” diyor.

Yine site sakinlerinden uzun yıllar bankacılık ve yöneticilik yapmış Ertuğrul Arslan şunları söyledi, “ben bütçe uzmanıyım, bütçeyi tek tek inceledim en ufak bir şaibe yok, yönetim anlamında herkes elinden gelenin fazlasını yapıyor, burada personelin alın terine göz koyulma durumu var, bizde çalışan personel mesai saatine bile bakmıyor, gecenin yarısında işini yapmaya çalışan personellerimiz var, güvenlik şirketiyle ilgili bazı sıkıntılar vardı, 1 Ocak itibarıyla güvenlik şirketimiz değiştirildi, yeni şirket işbaşı yaptı ve bu sıkıntımız ortadan kalktı. ” dedi.

son olarak ekleyeceğim şudur: “yaklaşık 3.000 seçmenin bulunduğu bir sitenin yönetimi ele geçirilmek isteniyor, 5.000 seçmenin seçimin kaderini değiştirdiği Silivri de 3.000 seçmen sayısı çok önemli bir sayı, Silivri de faaliyette bulunan siyasi partiler bölgede olan yerleşim sitelerini önemsemeli, rakip parti her türlü argümanı kullanarak adaletle hizmet vermeye çalışan site yöneticilerini kıskaca almış durumda”

 

You may also like

4 yorumlar

Ertuğrul 19 Ocak 2019 - 19:26

Bizler,kalan ömrümüzü sukunet içinde;güvenli ve kaliteli bir yaşam sürdürmek amacıyla bu siteye taşındık.Lütfen suçlamadan önce fikir sahibi olmak için bilgi sahibi olmayı yeğleyelim.Bütçenin %68’i personel harcamasına gidiyor ise geri kalan %32’si ile hizmet üretmek çok zor.Hizmetin çeşitlenmesi ve kalitesinin arttırılması ancak para ve bunun harcanmasıyla mümkündür.Her işimizi gece gündüz demeyip yerine getiren bir avuç emekçi insanla da lütfen kimse uğraşmasın.En önemli hadise güvendir,ben ve ailem çalışan personele çok güveniyor site için bu durumu en önemli zenginliğimiz sayıyorum.Lütfen herkesi sukunet içinde olmaya ve yüzyüze geldiğinde utanacağı bir hareketin faili durumunda kalmamaya davet ediyorum.Biz birbirimize muhtacız.Siyaset kişiye ait bir tercih olup yapmak en temel demokratik haktır.Kollektif yaşamda bizi ayrıştıracak olanında siyaset olacağını hiçmi hiç unutmamalıyız. Herkese iyi akşamlar…

Engin korkmaz 19 Ocak 2019 - 23:20

Anayasanın 34. Maddesi gayet net iken ve gerekli mercilerden izin alınıp,demokratik bir ortam da düzenlenen eyleme ve yine makul imzalar var iken bu duruma eşkıyalık diyebilecek kadar taraflı bir gazeteci ve yönetim!!??
Tebrik ediyorum kendilerini ???

Ömer Faruk KOÇYİĞİT 20 Ocak 2019 - 10:53

Beni bir siyasi partiye yakıştırmışlar ben sayın cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan hayranıyım ve devletimizin adamıyım.bu benim özelim ve kimseye hesap verecek değilim. Eşkiyalık tabiri çok nezaketsiz bir yaklaşım. Biz hiçbir haberde ve açıklamada isim zikretmedik.Sadece yönetim diye hitab ettik. Benim ve Yücel beyin ismimi (baş harfleriyle) zikretmek ve eşkiyalık tabirini kullanmak onların kalitesini gösterir. Ayrıca Kaymakamlık makamının bilgisi ve izni dahililinde site sakinlerimizin katılımıyla gerçekleşen basın toplantısının kayıtları ve yapılan haberler mevcut olmasına rağmen bu haberi yapanlar ile yaptıranların maksadı eğer haklı olan ve hakkını demokratik yollarla arayan komşuluk hukukuna riayet eden site sakinlerimizi sindirmek ise bu büyük bir yanılgıdır. Sizleri kamu vicdanına havale ediyorum. Allah en güzel vekildir.

Kadir KOÇ 24 Ocak 2019 - 11:59

Sevgili okur, eşkiyalık tabirini ben kullandım, başkası değil, whatsap mesajlarında elimize sopa alalım demek bana göre eşkiyalıktır. o mesajlarda ki hakaret tarzı sözler eşkiyalık değil de nedir?
Ben Devletimin adamıyım diyerek kimse hakaret te bulunamaz, Recep Erdoğan ‘ın arkasına saklanmadan kendinizi savunabilirsiniz, gücü arkanıza alıp güç gösterisi yapmanıza ben izin vermem.
Ayrıca 420 imza dan bahsediyorsunuz, bu imzaları noter vasıtasıyla toplayın bende sizden özür dileyeyim, yok eğer bunu yapamazsanız ben sahte imzalar topladığınızdan emin olurum…

Comments are closed.