Anasayfa Genel Sayın Başkanım Cumhuriyet hepimizin

Sayın Başkanım Cumhuriyet hepimizin

kadirkoc

Sevgili okurlarım, hayat devam ediyor ve deprem gerçeği halen başımızda Demoklesin kılıcı gibi sallanıyor.

İstanbul da 93 okul, Silivri de ise okul depreme dayanıksız bulunarak kapatıldı, bu raporlar madem ki vardı neden Maraş depremi beklendi, İstanbul Depremi önce olsaydı bu okulda okuyan çocuklarımızın hayatının sorumluluğunu kim alacaktı.

İlgili ve yetkili kim?

Burada görevi ihmal suçu işlenmiş, Sayın Belediye Başkanım bu durum sizi ilgilendiriyor, muhtemelen binaların sağlam olduğunu düşünerek bu okulların bazılarını boyadınız ama çürük raporu olan bir binayı siz boyarken sizi uyarmayan hangi embesil kılıklı yetkili.

Çürük Raporu olan bir binayı size boyatarak aslında size de bir kumpas kurulmuş oluyor.

Gelelim bir diğer konuya.

Silivri’mizde Cumhuriyet döneminde kalma çok fazla kamu binası yok ama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kullandığı çok önemli bir binamız.

Sayın Başkanım ideolojik olarak ayrı kutuplardayız, geçmişte de söylediğim gibi, sizin Cumhuriyet ve Atatürk hassasiyetinize kefilim , en az benim kadar bu değerlere sahip birisiniz, lütfen bu binayı koruyalım.

Siz isterseniz bu binanın güçlendirmesini yaparak gelecek kuşaklara bir müze olarak kalmasını sağlarsınız ve bizlerde size dua ederiz.

Sayın Başkanım şayet ekonomik gerekçelerle güçlendirme yapılamıyorsa ben Kadir Koç olarak size taahhüt ediyorum ki bir kampanya düzenleyerek bu parayı Silivri li dostlarımızdan toplarım.

Sizden ricamız bize öncülük yapın ve Cumhuriyetin bu değerini el birliğiyle koruyalım.

Varnalı Konutları dönüşümünde gösterdiği çaba için Sayın Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz’a ve projeyi üstlenen Saral İnşaata teşekkür ediyorum….

You may also like