Sevgili okurlarım, iskansız site ve binalar sorun olmaya devam ediyor, öyle ki Ulusal Medyaya bile haber olmaya başladılar.

Müteahhit firmalar ruhsat alırken BEDAŞ’a trafo taahhüt ederek ruhsat alıyor, bu bu ruhsatla şantiye elektriği bağlayarak inşaata başlıyor, inşaat bitiyor.

Ruhsata uygun yapılmayan binalara belediyemiz iskan vermiyor haklı olarak ve burada mağduriyetler başlıyor, iskanı olmadan oturulmaya başlanan binalarda şantiye elektriği ve suyu kullanıldığı için su elektrik çok pahalı ödenmek zorunda kalınıyor, Silivri ölçeğinde yüzlerce konut bu durumda.

Sayın Belediye Başkanım, bu tür inşaat yapan şirketleri inşaat aşamasında kontrol edebilirsiniz veya iskan verilmeden oturuma izin vermeyin, şirket ve emlakçıların insanları kandırmasına müsade etmeyin.

Bu tür sorun yaşatan şirketlerin başında Bayburtlu İnşaat geliyor, son dönemde Taş Grup ve Silvia yapı da aynı yöntemle vatandaşları mağdur etmeye başladı.

Sevgili Silivrili vatandaşlar, konut yada iş yeri alırken biraz araştırma yapın, sizlere bedava danışmanlık yaparak bu şirketleri defalarca yazdım, yazıyorum, paranızı sokağa atmayın.

Bir yazar olarak yaptırım gücümüz yok bana düşen sizlere doğru bilgiyi vermek, sizlere bedava danışmanlık yapıyorum.

Üş Kuruş ucuza konut alacağız diye yıllarca mağduriyet yaşamanızı istemiyorum, iskan alınmamış daireyi almayın.

İlla alacaksanız da ruhsat Şartnamesini okuyun, onaylı projeyi bilen birine inceletin sorun varsa da almayın.

Sevgili Başkanım, elinizde yaptırım gücünüz var sizde lütfen bu konularda biraz daha duyarlı olun…

Ayrıca bu sorun sadece Silivri’mize has bir durum değil, Ülke sorunu haline gelmiş bir durum, bunu da belirtmiş olayım.

Huryol Haber