Anasayfa Genel “Saral İnşaat’ın dahli yok”

“Saral İnşaat’ın dahli yok”

kadirkoc

Sevgili okurlarım, SİYTAŞ Saral ortaklığıyla yapılan Varnalı Konutları inşaatında düşerek Rahmetli olan Ali kardeşimizi hepimiz biliyoruz.

Olayı bizzat araştırarak somut  gerçeği bulmak istedim, buldum da.

Bizzat aileyle yaptığım görüşmeler var.

Mesai saatleri dışında çocuk Sabah kahvaltı yapmak için şantiyeye geliyor bu doğru, çocuk bir inşaatta çalışıyor buda doğru ama Saral İnşaatta çalışmıyor, taşoran kişinin bir kaç şantiyede işi var Varnalı konutları da bunlardan birisi, taşoran Varnalı Konutlarında kahvaltı yaptıktan sonra bazı elemanları alıp diğer şantiyeye götürecek olduğu için orada toplu olarak kahvaltı yapılırken bu talihsiz olay cereyan ediyor.

Aileden ulaştığımız kaynaklarımız bu beyanda bulunuyor, asıl olan beyandır, aile bize bu beyanlarda bulunurken, bu kadarla kalmıyor, Savcılık Makamına giderek “Saral İnşaat’ın dahli yok” diyerek şikayetçi olmuyor.

Aile şikayetçi olmuyor, alınan ifadeler resmi olarak bu yazdıklarımı teyit ediyor.

Gazetecilik etiği açısından gerçekleri yazmak bizim görevimiz.

Somut olayda bazı suçlamalarda bulunduk, olayın tazeliğinde, ölen yavrumuza duyduğumuz saygı nedeniyle yeterince araştırma yapamadık, çünkü acı tazeydi, gerçeklere ulaşır ulaşmaz da sizlerle paylaşıyorum.

Şunu belirtmeden geçmeyeceğim, bizim ülkemizde çocuk işçi gerçeği devam ediyor, bu elim olay başka Ali’lerin toprağa gitmesine umarım engel olur.

Bugün Silivri de bir çok şantiyede çocuk işçi var, hepimize düşen çocuk işçi çalıştıran şantiyeleri ilgili kurum ve basına duyurmayı görev edinelim, ancak böyle engel oluruz…

 

You may also like