Anasayfa Köşe Yazarlarımız Sandıkta örgütlüydük Erdoğan!

Sandıkta örgütlüydük Erdoğan!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, akp genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan “14 bin oy fazla alan, ben kazandım diyemez” dedi, bu sözler demokrasi tarihine utanç vesikası olarak geçecektir, Demokrasilerde 1 oy fazlası seçim kazanmak için yeterlidir.
Bir çok İl ve İlçe’de 3, 5, 50, 100, 200 oyla seçim kazanmış akp, 15 bin oyu yetersiz görebiliyor, Erdoğan diyor ki “ben kazanırsam demokrasi, ben kazanmadıysam örgütlü eylem” sayın akp genel başkanı evet biz bu seçimde fazlasıyla örgütlü, planlı programlı, çalıştık, sizlere sandıkta 1 oy çaldırmadık, bu örgütlü mücadeleye destek veren İYİ PARTİ’li, SAADET PARTİLİ” CUMHURİYET HALK PARTİ’li ve tüm demokratik güçlere teşekkür ediyorum.

Türkiye tüm demokratik sivil toplum örgütleriyle sandığa sahip çıkmıştır, kazananı ise Türk ulusu olmuştur.

Sayın Recep bey, bizler 17 yıldır ilk kez örgütlü olup sandığa sahip çıktık, seçim yenilemeye kalkarsanız daha fazla örgütlü olacağımızdan emin olabilirsin.

Sayın Cumhurbaşkanı, bu halk size Parlamentoyu fes etme yetkisi verdi, Hükümet kurup, Hükümeti fes etme yetkisi verdi lakin yerel seçimleri fes etme yetkisi vermedi. buna rağmen bir KHK yayınlayıp Dünyaya rezil olma paahasına seçimleri yenileyebilirsiniz, yetkilerinizi zorlayıp bunu yapabilirsiniz ama siz Türk Ulusundaki feraseti halen öğrenememişsiniz, size öyle bir ders verir ki bu halk o koltuk size dar gelmeye başlar, oturamazsınız.

İstanbul da 39 İlçe ve Büyükşehir Belediyesi var, biri çıkıp size “hodri meydan İstanbul seçimleri tümden yenileyelim, 39 İlçe buna dahil olsun” diyebilir, eminim ki bu hiç işinize gelmez, hatta bir başkası çıkıp “tüm Türkiye de seçimleri yenileyelim” der işte o zaman yandı gülüm keten helva.

Sayın akp genel başkanı toplumu germeyin, toplum normalleşsin, sizin adaylarınız seçilene kadar seçim Patogonya da bile olmaz, olsa olsa Man adasında olur.

Sayın Erdoğan, size hatırlatalım siz %25 oyla İstanbul’a Başkan, %33 le Türkiye’ye Başbakan oldunuz, şu söylediğiniz “15 bin oyla kimse kendini başkan ilan edemez” sözü sizin geçmiş meşrutiyetinizi tartışmaya açmaktan başka bir işe yaramaz.
Siz 4 kişiden birinin oyunu alıp İstanbul da yaaşayan 4 kişiyi, 3 kişiden birinin oyunu alıp Türkiye’yi yönettiniz, kimse size çıkıp “hayır yönetemezsiniz” demedi.

Son olarak,biz sandıkta örgütlenmeyi öğrendik, daha öncesinde sadece propaganda döneminde örgütlüydük ama artık sandık başında en güçlü örgüt, demokratik kitle örgütleridir…

You may also like