Anasayfa Genel Saman alevi gibi muhalefet!

Saman alevi gibi muhalefet!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri tam bir Türkiye mozaiği, siyaset yukarıda nasıl yapılıyorsa aşağıda aynen devam ediyor.

Meclis toplantılarını takip ediyorum resmen havanda su dövülüyor.

Fikri takip yok, her meclis toplantısında değişik bir konu gündeme geliyor, Başkan Volkan Yılmaz topu evirip çevirip Muhalefetin kalesine gol olarak atıyor, fikri takip olmadığı içinde konuşulan sadece Volkan Başkanın attığı gol konuşuluyor.

Bir konuda kamuoyu oluşturmak istiyorsanız, o konuyu her fırsatta işlemeye devam etmelisiniz, örneğin araç bağışları muhalefet tarafından dile getirildi, “Bu işin arkasında başka şeyler duyuyoruz” denerek muhalefet edildi, geldiğimiz noktada bu konuya kimse girmiyor, oysa şimdi o bağışları yapanlar konuşmaya çoktan başladı, hangi şartlarda 80 Bin TL Kamyon bağışlayan üstüne neler verdiğini konuşmaya başladı bile.

Yaklaşık 60 Milyonluk ayni bağış yapan Merdanoğlu İBB ye meydan okuyarak projeye devam ediyor.

Sultanbeyli İlçesinde Kamyon Garajı olan vatandaş konuşulmuyor, oysa o kamyon garajı bazı bağışlar için köprü olarak kullanıldı, köprü olarak kullananın kimler olduğu takip edilmiyor.

Bizim Mecliste yapılan “Hortum tartışması” alacaksın hortumu eline “az mı yersin çok mu yersin” vuracaksın beline :))) burası şaka tabi.

Sayın Volkan Yılmaz kurt bir politikacı, üst düzey bir siyasetçi, bizim Silivri kendisine çerez gibi, burada muhalefetin yetersiz olması her ne kadar etkili olsa da, bu kadar da olmaz be kardeşim.

Önceki dönemlerde yapılan muhalefeti özledik be kardeşim, Nerede Metin karakaş’ın yaptığı teknik muhalefet, nerede Rıfat Kutlu’nun bilgelik kokan muhalefeti.

Bugün kü muhalefet teknik çalışma yapmıyor, meclis toplantısı öncesinde göstermelik bir grup toplantısı yapılıyor, onun üzerinden muhalefetmiş gibi muhalefet ediliyor.

Şurada yerel seçime 1.5 Yıldan az bir zaman kaldı, aday adayları olarak isimleri konuşulanlar var ama ortaya fark koyan yok.

“Fark Koyan yok” derken Berker Esen i ayrı tutuyorum, elinden gelenden fazlasını üstüne koyarak yapan bir Berker Esen var hakkını teslim etmeliyim.

Bizimkiler böyle de sanki Ak Parti farklı, “Küçük Olsun, benim olsun” mantığı  Ak Parti Silivri teşkilatını sarmalamış, bırakın nefes olmayı, nefes alamaz hale gelmişler.

Geçtiğimiz günlerde Kavaklı Mahallemizde esnaf olan Salih Usta’yı ziyaret ettim yaklaşık 4 saat siyaset konuştuk, gerek genel siyasette, gerekse yerel siyaset üzerine verimlide geçti, şayet görüşme 1 Saat daha sürseydi en büyük Ak Partili beni yapacaktı Salih Usta (Korktum Kaçtım :)))  )

Ak Parti Silivri böyle değerleri partiden kaçırıp “Tek söz sahibi ben olacağım” diyerek, Ak Partili olanları bile öteliyor, bir çok Ak Partili dostum var her birisiyle ettiğim sohbetlerden edindiğim izlenimi yazıyorum.

Ak Partinin en uzun dönem İlçe Başkanlığını yapan Mutlu Bozoğlu, Ak Parti Silivri teşkilatının en silik dönemini de yaşatıyor.

“Seçim kazanmış İlçe Başkanı” algısı seçim kazanmak için yetmez, dün size seçim kazandıranlar yarın yok olmanıza sebep olabilir bu durumu görmek gerekiyor.

CHP ye 3 dönem Belediye Başkanlığı kazandıran isim CHP ye iki dönem seçim kaybettiren kişi örneğinde olduğu gibi (Çok doğru bir benzetme değil ama neyse).

 

You may also like