Anasayfa Köşe Yazarlarımız Sakin Volkan Başkan sakin

Sakin Volkan Başkan sakin

kadirkoc

Sevgili okurlarım, biliyorsunuz Sayın Başkan’la alakalı olumlu bulduğum davranışlarını övdüm ama şunu da belirttim “eleştirilecek yerde en sert eleştiriyi yapmaktan geri durmam”, hiçbirimizin tasvip etmeyeceği zarar kent mobilyalarına verilmiştir, seçime 14 gün var bu resimlemelerin seçim sonu hicbir anlamı kalmayacak, hatta cirkin bir görüntü kirliliği olarak kalacak.
Geçmişte “Türkiye evimiz, Erdoğan Babamız” yazıları halen duruyor sokaklarda, yapılan her iki çalışma bana göre kirlilikten başka bir şey degil.
Önceki Belediye Başkanı Özcan Işıklar “Türkiye evimiz,Erdoğan Babamız ” söyleminden rahatsız olsa da “bu yapılan vandalizm, haklarında suç duyurusu yapacağım” demeyi düşünmedi, “3,5 genç yapmış büyütmemek gerek” dedi, bizde büyültmedik.
Bu Vandalizm tarzı söylemler bugün için yeni seçilen bir başkana yakışmıyor, siz ilk 100 günlük performansınıza odaklamalısınız, çünkü 30 gün sonra bunu değerlendirmeye alacağız sevgili Başkanım.
Gelelim diğer konuya
Sayın başkan ekonomik sıkıntının had safhada olduğu bu dönemde tasarruf tedbirleri almanız olağan bir durum, bunu elbette anlarız ama tasarrufa temizlikten başlamanız çok inandırıcı değil, evimizde bile temizlik konusunda tasarruf yapamazken “çünkü hanım itiraz eder” sizin temizlik işleriyle ilgili tasarruf demeniz cok normal değil. Evde hanım aynı hanımken temizlik malzemelerinden tasarruf edemeyiz, is makinaları ve temizlik ekipmanlarını ihaleye çıkartan temizlik işleri müdürlüğü ve müdürü Belediye Başkanları onay makamıdır ihaleyi yapan o işin birim müdürleridir, o makinaları ihaleyle alan müdür halen görevinin başında, siz o müdürün savunmasını aldınız mı? O müdür halen görevde tutmanız kadrosuzluk mu yoksa, öngörüsüzlük mü? Siyaseten sözleriniz anlaşılabilir olsa da teknik olarak hiç bir anlam ifade etmiyor, Sayın Baskan tribüne oynamayı bırakıp ilk 100 günlük performansınızı artırmaya çalışın.
Siz akp yada MHP’nin Belediye Başkanı degil hepimizin Belediye Baskanısınız öyle kalın, siyaseti bu partilerin İlçe Başkanları yapsın, yani sözün özü Başkanım siz işinizi yapın.
Vandallık tarzı söylemler gençleri karşı karşıya getirmekten başka bir işe yaramaz, bu tarz söylemler sizin ağzınıza yakışmadı.
Yaptığınız çalışmalarla benim sempatimi kazandınız, emin olun bizim cenahta sempati duyulmaya başladı ama siz bur tarz söylemlerde ısrar ederseniz, bizlerin sempatisi antipatiye döner, sizi sevmekten yoksun bırakırsınız bizleri.

You may also like