Anasayfa Köşe Yazarlarımız Sadece basın değil Ak Parti de yok sayılıyor

Sadece basın değil Ak Parti de yok sayılıyor

kadirkoc

Sevgili okurlarım, CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen Basın toplantısı düzenledi ve yerel iktidara “basın toplantısı böyle düzenlenir” diyerek, İlçe de kim varsa davet ederek farkını ortaya koydu.

Volkan Yılmaz basın toplantısı yaptı, kendisine ters soru sorması muhtemel isimleri toplantıya davet etmeyerek korkularının esiri olduğunu gösterdi.

Kendinize ve yaptığınız hizmete güveniyorsanız, Aslanlar gibi savunacağınız icraatlar var ise gelecek sorulardan korkmazsınız.

Sayın Yılmaz “ben tek, hepiniz bir” diyerek icraat üretmeye çalışıyor, bu seçim onun seçimi, yalnızlaşmayı hatta yalnız Kurt görünümü vermeyi seviyor anlaşılan.

Beklenirdi ki o basın toplantısında Ak Parti Meclis Üyeleri yanında olsun, Ak Parti İlçe Başkanı yanında olsun.

Sayın Yılmaz’ her gün kendi piar’ını artırmak için selfi yaparken, Ak parti İlçe Başkanı ve Meclis Üyelerini yok sayması gözlerden kaçmıyor, bir siyasi parti yerel seçimlerde %4 oy alırken son yerel seçimde Belediye Başkanlığını kazanıyor.

Kazanması adına kendisine %40 tan fazla oy desteği sağlayan partiyi yok kabul ediyor, bunu neden yapıyor sebeplerine bakalım.

Volkan Yılmaz hiçbir zaman Silivri li olmadı, Silivri de futbol oynaması dışında Silivri’ye dair hafıza yok, kenti tanımıyor, kent onu tanımıyordu. Silivri kendine has dengeleri olan bir kasaba ve Volkan Yılmaz bunu da göremiyor.

Sayın Yılmaz, Selami Değirmenci olacağım mantığıyla hareket ediyor. ( Selami Değirmenci partisi baraj altı kalırken Belediye Başkanı seçilmişti) oysa o zaman ki konjektör bugünle kıyaslanamaz.

Önümüzde ki dönem Ak Parti Aday çıkarma ihtimali yüksek, böyle olunca Ak Partiden birilerinin öne çıkması adının kamuoyunda konuşulması Volkan Yılmaz’ın işine gelmez,  Ak Parti de silik kişilikli insanlar olmasını arzu ediyor. (burada fazlasıyla yanılıyor) Volkan Yılmaz ismi Silivri de öne çıkması için, değil 5 yıl, 10 yıl bile yetmez

Siyasi Başkan Yardımcısı almamış olması gelecek korkusundan kaynaklı, yoksa hiçbir Başkan kendisini rahatlatacak siyasi Başkan Yardımcısına hayır demez, çünkü Başkan Yardımcıları dalgakıran vazifesi görür ama isimleri de ilk seçimde Yılmaz’a rakip olarak konuşulmaya başlar, zaten Silivri aidiyeti olmayan Volkan Yılmaz için handikap oluşur.

Bürokrat kafasıyla hizmet üretmenin zorluklarını Devleti yönetenler sıklıkla dile getirmiştir, bu zorluğu ilk kez yerel yönetimde bulunan Volkan Yılmaz göze alarak siyasi kariyerini riske atmak istememiştir.

Burada dikkati çeken bir başka şey ise siyasi Başkan yardımcısına kapıları kapayan Yılmaz, hiçbir yerel yönetim tecrübesi olmayan Bülent Didinmez’i Danışman yapması, bu adam Nevşehir’den gelip hangi özellikleriyle Başkan danışmanı olmuştur, tek özelliği 2010 lu yıllarda Teşkilat Genel Başkan Yardımcılığı yapmıştır, sonrasında yaşananlarda hafızalardaki yerini koruyor.

Yerel yönetim tecrübesi ve Silivri yi tanıyan en az 10 tane isim Silivri de varken bunları görmeyip Bülent Didinmez’i danışman yapması önümüzdeki dönem fazlasıyla irdelenecektir.

Ak Parti’nin en az benim kadar bunları gördüğünden eminim, sabır üzerine siyaset yapmak zorunda olmaları ellerini kollarını bağlıyor ama bu sabır nereye kadar dayanacak göreceğiz…

You may also like