Anasayfa Genel Reis!

Reis!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Sedat Peker’i tanımam etmem lakin gıyaben hakkında bir çok şey duydum, ismini ilk duyduğumda mafyatik birisi olarak bildim, hakkında olumsuz bir çok yazı yazdım, hatta Silivri Ziyaretinde “Mafyayı Devlet karşılıyor” başlığıyla köşe yazdım, çünkü Sayın Peker’i Kaymakam ve diğer protokol üyeleri karşılamıştı, işin ilginç yanı ise resim çekilmek için arabasının önünde sıra bekleyenlerden tek ses çıkmıyor.

Bir örnek daha vermek gerekirse “Kanlarınız da duş alacağız” söyleminde bulunduğu günlerde Silivri de bir düğüne kırmızı güllerden oluşan çelenk ötesi üzerinde ismi olan gülleri yollamıştı, o günlerde düğüne gidenler bile ismin önünde resimler çekilip paylaştı.

Bugüne geldiğimiz de Sedat Peker hain oldu.

Benim görüşüme göre Sedat Peker ilk kez bu ülkeye karşılıksız hizmet ediyor, hakkında kesinleşmiş tek bir ceza davası olmayan Sedat Peker şimdi “örgüt, vatan haini” denilerek ötekileştiriliyor.

Hukukun evrensel ilkesine göre suçu sabit oluncaya kadar herkes masumdur, bu evrensel kurala göre Sedat Peker en az benim kadar masumdur. (Benim kesinleşmiş basit cezalarım var) yani Sedat Peker benden bile masum.

Sedat Peker ince eleyip sık dokuyor ve buna göre Emre Olur isimli Danışmanını Türkiye ye yolladı ve bu kişi tutuklandı, oysa evrensel kurula göre ortada örgüt yok olmayan örgüte üye olmaktan tutuklanma ancak bizim ülkemize has bir durum olsa gerek.

Neden bu konuya girdim söyleyeyim.

Fetö’nün Siyasi ayağı denilerek içlerinde Gökçe Fırat’ında olduğu kişiler hapse atıldı, Gökçe Fırat la olan dostluğuma istinaden bir kaç twet attım , bu twetlerden dolayı “Üye olmamakla beraber örgüte yardım etmek” suçlamasıyla 3 Yıl 9 Ay hapse çarptırıldım dosyam halen yargıtayda bekliyor, süreç ise Gökçe Fırat Fetö suçlamasından berat ederek bu aşağılık suçlamayı bertaraf etti ve benim dosyam halen açık.

Hukuk Sistemi sistemsizlik olamaz maalesef bizim ülkemizde böyle yürüyor bu işler.

Yarın Emre Olur bu suçlamadan berat ederse yada Sedat Peker yine muteber vatandaş olursa içeride yatılan zamanın hesabını kim verecek.

Bir cümle Facebook paylaşımımdan dolayı 6 Aydır Adli Kontrol tedbiri uygulanıyor, “Suçlu er yada geç suç mahalline gelir” sözlerinden dolayı 6 Aydır her Salı imzaya gidiyorum, yurtdışı çıkış yasağıda cabası.

Hukuk Hükümetin elinde bir silah haline gelmiş, biz halen “şu kişi aday olursa oy vermem” diyerek büyük resme bakmıyoruz, bu hükümetin karşısında kim aday olursa onu desteklemeyi bir görev olarak kabul etmeliyiz.

2002 de sandıkla geldiler, 2023 te sandıkla yollayarak en başta Hukuku yeniden işler hale getirmeliyiz…

You may also like