Anasayfa Silivri Özel Refik BEK’lemiyor

Refik BEK’lemiyor

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Ak Parti ve MHP üye yapısını çok bilirim dersem inanmayın, lakin CHP ve İyi Parti Üye yapısını iyi biliyorum, İyi Partiyi Silivri de kurulduğu günden bu yana yakından takip ediyorum.

Konumuz İyi Parti kongre süreci ve 4 Adaylı bir seçime gidiyorlar, Adayların üçünü çok iyi tanıyorum dersem yalan olur tanımıyorum dersem o daha büyük yalan olur.

Siyaset yapmak önce vakit işidir, özellikle büyük siyasi yapılarda İlçe Başkanlığı yapmanın birinci şartı vaktinizin olması, daha sonra ise nakitiniz olmalı, bunlar yoksa İlçe başkanlığı hayalden öteye geçmez, şayet İlçe Başkanı oldunuz diyelim, birilerinden vakit ve nakit talep ederek kukla İlçe Başkanı olmaktan öteye geçemezsiniz.

İyi Parti Adaylarına tek tek bakalım.

Erdinç Tabak eski Belediye Başkanı köylerin bir çoğu ve Mahallelerde yok, emekli ve bol vakti var, nakit konusunda ne durumda bilemem, ama bildiğim bir şey var İyi Parti üye yapısından oy alamaz.

Varol Karadeniz ara sıra telefonla konuşuruz, en başta vakit sıkıntısı var maaşlı çalışan bir dostumuz ve işveren izin vermediğinde ne yapacak böyle iddialı bir koltuğa aday oluyorsanız önce işinizden istifa edeceksiniz, bodrolu çalışan olduğu için nakit konusunu açmayacağım, ama nakit konusunda başkalarına güveniyorsa İyi parti İçin iyi olmaz.

Gökhan Ceylan Teşkilat Başkanı olması hasebiyle tanırım, öncesinde tanımazdım, bu arkadaşımızda maaşlı çalışan bir dostumuz ve vakit sıkıntısı var, dolayısıyla nakit sıkıntısı olması muhtemel, bir diğer konu ise Pazartesi İlçe Başkanıyla Mahalle ziyareti yapan bu arkadaş, Salı günü ne değişti de aday oldu merak ediyorum,, kim yada kimlerin dolduruşuna geldi bilmem ama sonu hüsran olacağını düşünüyorum.

Gelelim Refik Bek’e İlçe Başkanı olduğunda partinin Silivri de üye sayısı 450 civarındaydı, bugün ise 2. 000 sayısının üstünde bu bir başarıdır, şayet bugün 4 Adaylı bir kongre süreci yaşanıyorsa buda Refik Bek’in başarı hanesine yazılmalı, İyi Parti gibi kendini merkeze konumlandırmak isteyen bir parti için Refik Bek biçilmiş kaftan, her köyde tanınan sevilen sayılan birisi, İlçe Merkezinde gidemeyeceği kapı yok, Anavatan gibi merkez sağ bir partide siyaset yapmış olması en önemli avantajı. Yıllardır siyasetin içinde olmasına rağmen en ufak bir usulsüzlüğe bulaşmamış olması da cabası. Kararı verecek olan İyi Parti delegeleri elbette ama bizde dostları olarak görüşlerimizi dile getirmeliyiz.

Buradan tüm adaylara başarı dileklerimi sunuyorum.

You may also like