Anasayfa GÜNDEM Refik Bek’lemiyor, Zafer, yeni zafere odaklanmış

Refik Bek’lemiyor, Zafer, yeni zafere odaklanmış

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri İlçesinde Siyasi Parti İlçe Başkanlarına kısaca değinmek istiyorum.

Öncelikle Ak Parti’den Başlayayım, Mutlu Bozoğlu ve Ak Parti İlçede ne iktidar nede muhalefet, bunun sancısını fazlasıyla çekiyor. Belediyeyi eleştiremiyor, ittifak ortağı, hizmetleri yeterince sahiplenemiyor, iktidarın sahibi yeterince bölüşmüyor hizmetleri, böyle olunca arada derede siyaset yapmaya çalışıyor, Meclis toplantılarında birkaç genel siyaset konusuna değiniliyor, CHP eleştirisi yaparak gündeme gelmeye çalışıyor. Ak Parti Silivri bana göre bir çok konuda eksik kalıyor.

Gelelim CHP ye, Berker Esen İlçe Başkanlığında birinci yılını doldurdu, dönemine pandemi sürecinde başladı, öylede devam ediyor, toparlayıcı olmak istiyor, İlçe Belediye Başkanlığı kaybedilmiş ama İBB kazanılmış, Gençlik Kolları döneminde İlçede İktidar olan Berker Esen İlçe Başkanlığı döneminde İlçeyi kaybetse bile daha büyük İBB kaynaklarını Silivri’ye taşıma sorumluğunda. Bu duruma alışma evresini yılın son çeyreğinde aşmışa benziyor. Elinden gelenin fazlasını yapmanın onu siyaseten farklı yerlere getireceğinin fazlasıyla farkında ve kullandığı dil, üslubu, çalışkanlığı onu nerelere getirecek göreceğiz.

İyi Parti’ye gelecek olursak, Refik Bek’le yeni ivme yakaladılar, Ozan Ersaraç döneminde varlığını ispatlayan İyi Parti, Refik Bek döneminde tam bir sıçrama yaptı, Üye açığı kapatılıyor, İBB de çok etkin, Refik Bek’in mütevaziliği, siyasi tecrübesi İyi Partiyi resmen kanatlandırmış görünüyor, İlk Yerel seçimde İyi Parti Silivri siyasetine damga vuracak gibi duruyor. En uzak Mahallerde yaptığım ziyaretlerde bana Refik Bek soruluyor, tanınırlık oranı en yüksek İlçe Başkanı dersem kimseye haksızlık yapmış olmam.

Gelelim MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın’a, kazandığı zaferin sarhoşluğunu çabuk üzerinden attı, zaferin anlam kazanması için Zafer’in çok daha fazla çalışması gerektiğinin farkında, bir sonraki seçimi kazanmanın yolunun şimdiden çok çalışılmasından gerektiğini biliyor, çalışmalarını bire bir sürdürüyor, İstanbul Tarihine adını altın harflerle yazdırdı, şimdi bunu nasıl perçinlerim derdinde.

You may also like