Rant ittifakı

kadirkoc

Sevgili okurlarım, yerel seçimler de son düzlüğe girmek üzereyiz 1 Nisan günü ya Bahar gelecek, ya da geleceğimiz kararacak, bu gidiş Bahar müjdesi olsa da iş sıkı tutulmalı, asla rehavet havasına girmemeliyiz.

Yazımın baslığında “Rant ittifakı” dedim, peki kim var bu rant ittifakının ıçerisinde, başı akp çekiyor ortağı ise MHP,  bunlara sonradan dahil olan DSP var, tabiî ki bununla sınırlı degil rant ittifakı, iş insanı görünerek ranta ortak olmaya çalışanlar var. Gazeteci görünümlü asalaklar var, bunlarda çok tehlikeli, hayati boyunca ekmeğini tehdit ve şantajdan sağlayan bu kişiler Işıklar’ı etkileyemeyince bilinen yüzlerini ortaya çıkararak rant ittifakına sarıldılar.

“Temel camiye imam olmuş, ama köyde bir kadınla dost hayati yaşıyor, öğle namazını kıldırdıktan sonra dostunu camiye çağıyor, uygun bir ortam bulup iş tutmaya başlıyor, cemaatten biri öğle namazını eda etmek için camiye geliyor, birde ne görsün Temel iş üstünde, cemaatten olan vatandaş temele tükürüyor cami de, bunu gören Temel ” işim bitsin seni rezil edeceğim, sen nasıl camide tükürürsün” diyor, gazeteci adındaki asalaklar bu hikayede ki Temel’in görevini yapıyor, bugünün asıl suçlusu olan iktidarı degil CHP nin adayını suçluyorlar, “akp Silivri’ye yat limanı yapmaya kalktı, Silivri E 5 üzerine viyadük yaptı da Özcan Işıklar’mı yaptırmadı”.

Bu rant ittifakının tek amacı var oda kendileri ve çevrelerine rant sağlamak, 10 yıldır bir dereyi bitirmeyenler çıkmış “bizim sevdamız Silivri” diyorlar, sahte yatırım projeleri olanlarla ortak iş tutan kişi, hatta proje sunumu dahi yapan kişi, buna alet olmayan Belediye Başkanının karşısına rakip çıkıyor, “ben seçilemeyeceğim bari cumhur ittifakı seçilsin bende ranta ortak olurum” diyor.

Sevgili Silivri’li okurlarım, oylarınızı istediğiniz kişiye vermekte özgürsünüz ama tek amacı oyları bölüp akp ye seçim başarısı kazandırmak olan kişiye oy vermek akp ye vermekten daha ağırdır, sizin oylarınız üzerinden pazarlık yapılıyor “5.000 oy alırsam şunu alırım, 10.000 oy alırsam bunu alırım, siz seçimi kazanırsanız ortak olurum” diyen birilerine oy verip kendi oyunuzu pazarlık aracı yapmayın.

Bu seçimi kaybederseniz Silivri’yi kaybedersiniz, Silivri’nin geleceğini kaybedersiniz.

Rant ittifakının bileşenlerine bakıp ona göre sandığa gidin, oy kullanırken önümüzdeki 5 yıl boyunca neler yapıp neleri yapmayacaklarını iyi düşünün, geçmişte F tipi hainlerle rant ortaklığı yapanlara ve ülkeyi bekaa sorunu yaşatacak hale getirenlere destek olmayın. Kuru soğan, Patates’e muhtaç edenlere degil Türk Tarımı için kurtuluş reçetesine sahip olan Adaya oy verin.

Son olarak Rant ittifakı’ni asla aklınızdan çıkarmayın.

You may also like