Anasayfa GÜNDEM PKK Bayram ediyor

PKK Bayram ediyor

kadirkoc

Sevgili okurlarım, HDP adlı siyasi parti kapatılma sürecine girdi. HDP bu Ülkenin Anayasal bir kurumudur, bu durumu senin yada benim kabul etmemem hiçbir şeyi değiştirmez.
Suriye de fiili Kürdistan kurulurken atılan adım, PKK nın amacına hizmet ediyor, siyaset kurumunun etkisiz kaldığını düşünen HDP seçmeni ne olacak.
Bu insanlar “Tıpış tıpış” CHP yemi gelecekler, “koşa koşa” AKP yemi gidecekler, Türk siyasetinden umudunu kaybetmeyen HDP seçmeni siyasi mücadelesini sürdürmesi tek dileğim.
Uluslar arası arenada PKK/PYD nin eli son derece güçlendi, “bize Türkiye de demokratik siyaset yaptırmıyorlar, bizde kendi Devletimizi kuruyoruz bizi desteklemelisiniz” diyerek her türlü desteği sağlayacaklar.
Kuru hamaset yaparak Devlet yönetilmez.
HDP kapatmanın faturasını iyi hesaplamak gerek, iç politikaya dönük, “Milliyetçi seçmeni forse edeceğim” derken, Ulusun birliği dinamitleniyor.
Olası HDP’nin kapatılması bize vereceği zararı hesaplayamamak için çok zeki olmaya gerek yok.
Bu Ülkenin birliği, dirliği benim için çok önemli, “Kürt’te benim Türk’te benim” biz et tırnağız, hangimizin evinde Kürt gelin, Kürt damat yok, hanginizin ailesinde Türk gelin yok, Türk damat yok.
HDP nin kapatılması demek, bizim birliğimize atılan atom bombası demektir.
Suçlu olan varsa elbette yargılanmalı, lakin bu yargılamalar adaletle hukukla yapılmalı, vicdanları kanatmamalı.
Yarın çok geç olmadan yapılmak istenen hatadan bir an önce dönülmeli.

You may also like