Anasayfa Köşe Yazarlarımız Parti Meclisi Kılıçdaroğlu’nu oyladı, Işıklar’ı değil

Parti Meclisi Kılıçdaroğlu’nu oyladı, Işıklar’ı değil

kadirkoc

Sevgili okurlarım, aslında dün ne oldu anlatayım, CHP İstanbul İl Başkanı, CHP İBB Adayı Genel Başkan’a tek isim götürdü, Genel Başkan aynı tek Adayı MYK ya sundu, sorunsuz olarak MYK da kabul edilen Aday, parti Meclisine sunuldu ve Parti Meclisi az bir oy farkıyla sunulan Adaya  onay vermedi, olay aynen böyle oldu.

Tüm bunlar olurken Aday Özcan Işıklar neredeydi? Kale Mahallesinde halkın arasında çay içiyordu, öyle birilerinin peşinde koşmadı yaptığı hizmetlerin bilinciyle Silivri de çalışmalara devam ediyordu.

İki dönemdir Başkan olan kişinin ayak oyunları yapmasına gerek yoktu çünkü. Verdiği hizmetlerin karşılığı doğal adaylık tı partinin yetkili kurulları bu gerçeği görüp tek Aday olarak Özcan Işıklar’ı gösterdi zaten.

Parti Meclisi yaptığı bu oylamayla İl başkanını kabul etmedi, İBB Başkan Adayını güvenmedi, MYK üyelerini iplemedi ve en önemlisi Genel Başkan kararına onay vermedi, Parti içindeki güç savaşının geçiçi mağduru ise Özcan Işıklar oldu.

Bizim gördüğümüz bu gerçeği en başta Genel Başkan görecek ve gereken müdahaleyi yapacaktır bunu başaramaz ise CHP tarihine kendi sunduğu Başkan Adayını seçtiremeyen Genel Başkan olarak geçecektir.

Yarın seçim meydanlarında “CHP Genel Başkanı daha bir İlçe Adayını bile Aday yapamıyor” sözlerini duyarsak şaşırmamak gerek.

Rakip Parti 10 Aday Adayına başka partiden atadığı kişiyi kabul ettirirken siz kendi partinizin Belediye Başkanını kabul ettirememis olacaksınız, bu görüntünün en büyük suçlusu Parti Meclisidir.

Sayın Genel Başkan bunları düşünüp Parti Meclisine sunduğu Adayın sonuna kadar arkasında duracaktır.

Oluşan bu durumda taraf olmaması gereken ise Sayın Özcan Işıklar’dır, bundan sonraki sorun tamamen Genel Baskanın sorunudur ve çözmesi gereken ise Genel Başkandır, hatta Imamoğlu’nun sorunudur, İl Başkanının sorunudur, Oğuz Kaan salıcı’nın sorunudur ama asla Özcan Işıklar’ın sorunu değildir.

You may also like