Anasayfa Köşe Yazarlarımız Paralel akp “İstanbul’u vermem” diyor!

Paralel akp “İstanbul’u vermem” diyor!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, 31 mart seçimlerinin üzerinden 1 hafta geçti halen oy sayımı devam ediyor, Cumhuriyet Halk Partisi seçimleri İmamoğlu’yla kazandı, bunu sağır sultan bile biliyor artık.

akp görünürde tek adam partisi ama asla böyle olmadı, her dönemde çok parçalı bir akp oldu, olmaya da devam ediyor, ilk 14 yılında Cemaatlerle işbirliği yapıldı, rant paylaşımında cemaatler kavga etmeye başladı, en fazla palazlanmış cemaat olan f tipi hainler kavganın kaybedeni oldu, diğer cemaatler son hızla devam ediyor. (Süleymancılar, Menzil)

Bu güne geldiğimiz de cemaatların yanına rant oyuncuları dahil oldu, şu anda en aktif rant oyuncuları, Mehmet Ağar ve ekibi Süleyman Soylu, Berat Albayrak ve pelikanlar, önümüzdeki süreçte bu iki yapıdan birisi kopacak, Ağar ekibi daha çok Devlet geleneğinden geliyor, katı kurallarla yönetiliyor, rant önemli olsa da Devleti yönetmek bunlar için daha elzem. bunlara rant mı Devlet mi diye sorsan kesinlikle “Devlet” derler.

Albayrak ve Pelikancılar ise “rant” der, bu grubun varlık sebebi para, 31 Mart seçimleri tam noktada devreye giriyor, İBB iştirakleri bu grubun kontrolü altında devasa büyüklükteki bütçesi bu grubun ana hedefi, seçim kaybedildiğinde bu grup en önemli rant kaynağını kaybetmiş olacak.

Pelikancıların medya ayağı a haber, atv, ve sabah gazetesine bakarsanız, nasıl yalan haber ve kışkırtıcı yayın yaptıklarını göreceksiniz, seçimin kaybedilmesi bunlar için ölüm kalım meselesi.

Ağar grubu sözcüsü Süleyman Soylu ise 1 haftadır pek açıklama yapmıyor, 31 Mart öncesi cansiperane çalışan Soylu bu süreçte sustu çünkü seçimin resmen kaybedildiğini biliyor, Devlet aklı devreye girip “sen bu işe fazla karışma” dendi.
“Tüm bunlar Erdoğan’ın liderliğinde nasıl oluyor” diyebilirsiniz, bu iki grup ve cemaatler halen “en büyük Erdoğan’cı benim” diyor, bu durum Erdoğan’ında işine geliyor çünkü galip gelen grupla yoluna devam ediyor.

Sevgili okurlarım, şu an yaşadığımız süreç sadece akp, CHP seçim kazanma çabası değil, akp içindeki kliklerin mücadelesi olarak ta görmelisiniz, sürecin sonunda Devletçi yapı kesinlikle galip gelecektir ve hakkı olana hakkı teslim edilecektir, bu olmazsa ne olur, akp içindeki kriz derinleşir, DERİNlerden bir ses duyulur, o ses akp kalesini sarsmaya yetecektir.
Şimdilik bu kadarını yazıyorum, önümüzdeki süreçte bu konuya fazlaca gireceğim.

You may also like