Anasayfa Köşe Yazarlarımız Özel okul ziyaretleri devam ediyor…

Özel okul ziyaretleri devam ediyor…

kadirkoc

Sevgili okurlar; pazartesiden itibaren özel okul ziyareti yapıyorum, bu ziyaretlere başlarken tereddütlerim vardı, “okul sahipleri okullarına alacak mı? Tepki alacakmıyım” diyerek yola çıktım.

Şu ana kadar 10 tane okul ziyareti gerçekleştirdim, bir özel okul haricinde hiçbir tepkiyle karşılaşmadım, tepki gösteren okulun ise kendince haklı sebepleri vardı bunu da anlayışla karşıladım.

Şu ana kadar ilginç tespitlerim oldu, olumsuz fikir sahibi olduğum okulları şu an için yazmayacağım çünkü şu ana kadar basın tarafından denetlenmeyen bu kurumlara zaman tanımak gerektiğini düşünüyorum.

Amacım üzüm yemek, bağcıyı reklam alamayan herkes dövüyor zaten.

Okul yöneticileriyle çok keyifli sohbetler yapıyorum, araştırma yaparken aynı zamanda bilgileniyorum da.

Hiçbir kuruma karşı pozitif yada negatif ön yargılı değilim, buna sahibiyle davalık olduğum özel okul dahil.

Bir çok eksiklik tespit ettim, bu eksiklikleri uygun dille yöneticilere anlatmaya çalıştım.

Yöneticilerimizin aklına bu çalışmayı nasıl finanse ettiğim elbette geliyordur, öncelikle bu konuya açıklık getirme ihtiyacı hissediyorum

Bir yazar için en önemli kriter okunma oranı olmalıdır.

Bu çalışmayı yaparken düşündüm öyle yola çıktım, şu ana kadar hiçbir özel okulla reklam ilişkim olmadı. Bu durum benim için inandırıcılık anlamında avantaj, şayet herhangi bir özel okulla reklam ilişkim olsaydı bu kadar rahat bu araştırmayı yapmaya çıkamazdım.

Bir çok yöneticiden şunu duydum “bize bu tür çalışma için gelen olmadı, yerel basından gelenlerin öncelikli amacı reklam veya abonelik için olmuştur” dediler. Kendilerine verdiğim cevap “ işte ben geldim ve bundan sonrada sık sık geleceğim” oldu…

Finansman konusuna gelince çok şükür hayatımı idame ettirecek kadar bir gelirim var, bazı özel zevklerimden feragat ederek bu çalışmayı finanse edebiliyorum.

Ben bu haber sitesini kurarken herkesin yaptığını değil, inandığımı yapmayı düşünerek kurdum. Araştırmam gereken yada yazmam gereken konuyu siparişle değil, bizzat araştırıp olayın özüne inerek yazmayı yeğliyorum. Yorum haber ve köşe yazısı tarzında yazılar yazmama rağmen okunma oranım her geçen gün artıyor, bu artış beni daha fazla kamçılıyor.

Özel konusundaki hedefim önümüzdeki yıl çocuklarını özel okula gönderecek velilere rehber olabilecek bir çalışma yapmak, bunun haricinde yaptığım bu çalışmayı rapor halinde kaymakamlık ve ilçe milli eğitim müdürlüğüne vermek.

Özel okul yetkililerine bir çağrı yapıyorum “ beni okulunuza almak istemeyebilirsiniz bunu anlayışla karşılarım ama bana okul müdürümüz yok kesinlikle demeyin, okul müdürünüzün orada bulunması gerektiğini biliyorum ve hakkınızda ona göre fikir beyan ederim” benden söylemesi. İki tane özel okulda bu durumla karşılaştım. Umarım bundan sonrasında böyle bir cevap duymak zorunda kalmam. Biz okulumuza yabancı kabul etmiyoruz derseniz daha inandırıcı ve dürüst olursunuz. Dürüst olmayan bir eğitim yuvasının düzgün eğitim vereceğine asla inanmıyorum.

 

You may also like