Anasayfa GÜNDEM Özcan IŞIKLAR meydan okudu

Özcan IŞIKLAR meydan okudu

kadirkoc

Özcan Işıklar son günlerin en önemli konusu,  kiptaş’ın yapacağı konutlarla alakalı açıklamasını aralık ayı meclis toplantısında yaptı.

Öncelikle arazininin yeriyle ilgili meclis üyelerini aydınlatan IŞIKLAR, “arazinin yapılacağı yer benim dairelerimin yanıymış, bu tamamen yalan, kiptaş star city adlı yerin tam arkasında 173 dönümlük bir arazi. Bu arazinin sahipleri bana geldiler, ben iki kat ancak yapabilirsiniz dedim, ayrıca arazinin yarısı anastasia surların üstünde burayada izin vermedim” Dedi..

Işıklar sözlerine şöyle devam etti, “Tarihlere bakınız 12 09 2017 tarihinde makam yazısı yazılıyor ve on günde belediye meclis kararı alınıyor,  şimdi bu yer iki kat imarlı ve rüzgar koridor çanağının tam bulunduğu yer. Vatandaş geldi, burası iki kat yarısında da imar yok, ben satacağım dedi ve iki kat olaraktan vatandaştan satın alınıyor, on gün içerisinde, önce 14 kat, sonra 12 kat yapılıyor ve plan yapılıyor. Bu arada kimler ne kadar komisyon aldı, onlara şimdilik girmiyorum, ama onlarda ortaya çıkacak. Diyorlar ki Silivri belediyesi konut yapılsın istemiyor, ben geçtiğimiz dönemlerde 1350 tane bizzat kendi elimle, Selami bey döneminde konut tapusu verdim, biz konut yapılmasına karşı değiliz konutun doğru yerde ve 5 kat yapılmasını istiyoruz, cumhurbaşkanımızın İstanbul’a ihanet etmeyelim dediği sözün aynısını söylüyorum. Bizde diyoruz konut yapalım, Silivri‘nin her yıl en az bin konuta ihtiyacı var biz bunu biliyoruz.  Biz bunu yaptığımızda 19 bin dolara mal edip vatandaşlara ucuz konut sahibi yaptık zaten, bizim bu tecrübemiz var.”

“Bahçelievler gibi, Başakşehir gibi bizde arazilerimizi verelim, toki, kiptaş, Silivri belediyesi beraber yapalım ücrette istemiyoruz, oralarda nasıl yapıyorsalar aynısını burada da yapalım. Yer olarak gazitepe yolu ve medical park hastanesinin arkasına 4 katlı yaşanabilir konutlar yapalım. ”

Hodri meydan

konut yapacaksanız ben size yer tahsisi yapacağım, 5 kat yapmak kaydıyla belediyeye ait olan tüm arsaları ve hazine arazilerinide size tahsis edeceğim. Ama benim rüzgaramı ve gökyüzünü görmeme engel olmayacaksın.”

“Akp grup başkanı Rıfat bey sosyal demokratlık parayı bulana kadarmış diye açıklama yapmış, ben burada sosyal demokratlığın iyi bir şey olduğunu Rıfat beyden duymaktan mutluyum ve kendisine şunu diyorum Müslümanlık ta parayı bulana kadar mıydı? Ben akp grubunun 2, 3 kendini bilmez ve bir şizofrenin hezeyanlarına alet olmamalarını tavsiye ediyorum, gelin elbirliğiye bu projeye karşı çıkalım ve doğru yerde yapılması için birlikte mücadele verelim. Ben size çarşı meydanında teşekkür edeyim.

Bizim başka yaşayacak yerimiz yok, yaşadığımız bu şehri çocuklarımıza miras bırakacağız. Korumak kollamak bizim asli görevimizdir.

İmza toplayıp cumhurbaşkanımıza da yazacağım 110 tl ye alınan yerin, 2 bin tl ye nasıl ulaştığını da yazacağım, bu işin arkasından çok pis kokular geliyor.” Dedi…

You may also like