Anasayfa Köşe Yazarlarımız Oy ver akp hizmet etsin!

Oy ver akp hizmet etsin!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, son günlerde akp lilerin seçim vaatlerini takip ediyorum muhteşem laflar ediyor muhteremler! Öyle ki 17 yıldır CHP tarafından yönetilme sanallığını bizlere sunuyorlar.

Mesala Büyükçekmece’nin adayı var adı Mevlüt Uysal, bakmayın soyadında olan Uysal sözcüğüne cin gibi Maşallah, bu zat yapacağı hizmetleri anlatırken “kapalı pazar yeri yapacağız, Metrobüs gelecek” gibi onlarca hizmetten bahsediyor, aslında “bahşediyor” sen bir yıldır asıl hizmet getirebilecek kurumun yani büyükşehir belediye başkanı olan kişiydin bir yılda hangi hizmeti getirdin? Insan da “biraz utanma arlanma olur” derler bizde.

Mevlüt Uysal bu kadar sallayınca sınır İlçesi Silivri Adayı Volkan Yılmaz tabiki durmayacak, oda neler neler getirecekmiş! Ama Sayın Volkan Yılmaz’a hatırlatmak isterim “sen akp li Volkan Yılmaz degil, MHP li Volkan Yılmaz’sın”  yani, yani si şu, yarın akp lideri ve MHP lideri olası bir kavgasında sen bırak Belediye Başkanlığını, Belediye kapısından iceri bile giremezsin. Silivri’nin hizmet eksiği yok, Kaynağı Silivri’den sağlayıp Silivri yi sömürmek isteyen akp zihniyeti var, siz buraya akp zihniyetini getirmek istiyorsunuz, akp sizin altınıza bunu saklayarak ulaşma peşinde.

Iki dönemdir İBB akp li olmasına rağmen Silivri Özcan Işıklar’ı seçiyor, Işıklar zihniyeti kimseyi ötekileştirme degil birleştirme iki dönemdir de bu zihniyet oyunu artırarak iktidara geliyor çünkü Silivri Halkı akp zihniyetinden rahatsız.

Bu seçimde İBB yi ya akp alacak yada CHP, CHP’nin alma şansı ilk kez bu kadar yüksek ama sizin Partinizin bu imkânı hic yok,çünkü adayınız bile yok. Simdi bize diyorsunuz ki “hizmet getireceğim” size inanmak isteriz lakin hic inandırıcı olamıyorsunuz Sayın Volkan Yılmaz.

Bana kalırsa bırakın hizmet getirmeyi koltuğa sahip çıkacak gücü bile bulamazsınız, maksimum 4 Meclis üyesiyle akp nin istediği dışında tek kelime edemezsiniz, ederseniz de altınızda koltuk anında kayar gider, daha koltuğunu garantiye alamayan birine Silivri neden oy versin?

Sadece şu konuda sizi önemsiyorum, sizin sayenizde kavgasız gürültüsüz bir seçim donemi geçireceğiz buda sizin insanı kalitenizle alakalı bu konuda hakkınızı asla yemeyeceğim.

Kaliteli ve ahlaklı bir insan olmanızın dışında size oy vermemizin bir sebebini ben göremiyorum, kaliteli ve ahlaklı olmak her insanın olması gereken bir özellik, bizim zaten ahlaklı ve kaliteli bir belediye başkanımız var, hizmet anlamında çok bir sıkıntımız da yok ama yüksek ihtimal İBB yi Sayın İmamoğlu alacak, Istanbul tekrar ayrıştırmadan birleştiren Belediye Başkanına kavuşacak ve Silivri bundan nasibini fazlasıyla alarak ve şahlanacak…

Sizlerin hizmet dediğiniz akp nin rant ekonomisi, bizler rant ekonomisi degil üretim ekonomisi istiyoruz bunun tohumları  Silivri de atıldı, şimdi sıra geldi hasata.

You may also like