Anasayfa GÜNDEM Önemli olan hizmetin gelmesi

Önemli olan hizmetin gelmesi

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri 10 Yıl boyunca İBB hizmetlerinden yeterince yararlanamadı, geldiğimiz noktada ise hizmetlerin ulaşması anlamda bolluk yaşanıyor.

Silivri ye hizmet gelmesi açısından Volkan Yılmaz ve Cumhur İttifakı da ayrıca şanş olarak görülmeli, Hükümet ayağında ve İBB eliyle gelecek hizmetler ilk rutin dışına çıkarak geliyor, burada Volkan Yılmaz’ın gösterdiği çaba yadsınamaz.

Belediye bütçesi yatırım anlamında son derece yetersiz, hal böyle olunca geriye Hükümet ve İBB seçeneği masaya geliyor, Ekrem İmamoğlu’nun partizanlık yapmaması, her İlçeye eşit mesafede duruşu, Volkan Yılmaz için ayrıca şanş
Cumhur İttifakının bileşeni olan MHP li Belediye Başkanı Hükümetten de aynı derece destek alıyor gibi görünüyor. (Kazın ayağı öyle değil)

“Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır” deyiminden yola çıkmak gerekiyor, önceki dönem Belediye Başkanı “en iyi yönetici hissedilmeyen yöneticidir” anlayışını benimsemiş, Başkan Yardımcılarını özellikle öne çıkaran bir anlayışa sahipti, Volkan Yılmaz ise “her hizmeti bizzat ben kontrol etmeliyim” diyerek, bire bir temas üzerine bir yönetim anlayışını benimsiyor.

Silivri ye gerek İBB tarafından, gerekse Hükümet tarafından getirilen her hizmeti günlük rutin olarak kontrol ediyor, Silivri Belediye Başkanı olarak buna da sonuna kadar hakkı var, diye düşünüyorum.

Halkı yani bizi ilgilendiren tek şey İlçemize gelen hizmetler, kimin ne şekilde getirdiğinden çok, gelen hizmetten faydalanma.

Kısır tartışmalardan uzak durmak gerekiyor.

Volkan Yılmaz’ın yapamadıkları veya yaptıkları üzerinden muhalefet etmek elbette anlamlı ama yol gösterici, geliştirici muhalefet etmenin de yollarını aramak gerekiyor.

Dışarıdan bakıldığında her istediğini yapabilen bir Başkan görüyor olunabilir, lakin İBB ayağında, Hükümet ayağında Volkan Yılmaz’a fazlasıyla köstek olanlar var, bunu görmemek için kör olmak gerekiyor.

“23 Dev Proje” söylemiyle iktidara gelen Volkan Yılmaz’a projelerini gerçekleştirmek için destek verilmiyor…
Bazı büyük Müteahhitler Hükümetle olan ilişkilerine güvenerek Volkan Yılmaz’ı dinlememesi buna örnek verilebilir, bu konuya sonraki yazıda değineceğim…

You may also like