Anasayfa Köşe Yazarlarımız Önce sen ilkeli olacaksın!

Önce sen ilkeli olacaksın!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, ülkemizde siyaset ben merkezli yapılıyor, “ben varsam varım ben yoksam yok olsun herşey” düşüncesi siyasete hakim kılınmış, böyle olunca da siyaset kurumuna inandiricilik ortadan kalkıyor.

Dsp ne yapmaya çalışıyor, dsp ye gidenler ne yapmaya çalışıyor irdeleyelim, Bülent Ecevit mirası üzerinden siyaset yapmaya çalışanlar stepne görevine soyunmuş vaziyetteler, daha düne kadar İl İlçe binası olmayan bir siyasi parti tabela partisi olmaktan öteye geçemeyenler bugün halka umut olduklarını iddia edebiliyorlar.

Bu değirmenin suyu nereden geliyor?

31 Mart seçimlerinde hüsrana uğrayacağının farkına varan akp, dsp kartını masaya sürdü, bana ulaşan bazı iddialara göre akp kendi adaylarından çok maddi kaynağı dsp adaylarına ayırmış durumda, bunlar iddia boyutunda da olsa dikkate almadan geçemiyorum.

Dsp seçim kazanamayacağını biliyor, asıl amacı akp li adaylara seçim kazandırmak, Ilçelerde yönetici bulamayan parti CHP den istifa edenlerle seçim kazanmasının imkansız olduğunu çok iyi bilmesine rağmen bu hamleyi yapıyorsa, bunun altında akçeli iş arama hakkımız vardır.

Silivri özelinde olaya bakacak olursak, 2014 yerel seçimlerimde 169 oy alan bir siyasi parti bugün halka umut olduk diye cikabiliyor, “Siz halka umut olmadınız akp ye umut oldunuz” beyler, Selami Değirmenci CHP den istifa etti sebep olarak ise “Ben genel baskana tepki olsun diye istifa ediyorum ” dedi, sevgili Selami Değirmenci Aday olsaydı “benim genel başkanım dogru karar verdi” diyecekti, kendi Adaylığından başka her türlü karar onlara göre yanlış kararmış!

Sayın Selami Değirmenci 2014 seçimlerimde “Özcan Işıklar kazanmaması için akp ye destek verdim” sözlerini bir gazeteci arkadaşımın yanında bana söyledi, buna rağmen genel seçimlerde  Cumhuriyet Halk Partisi Sayın Degirmenci’yi Aday yaptı, bugün ise aynı Değirmenci muhtemelen dsp den Aday olmak için istifa etti.

2014 seçimlerinde akp ye Destek olan kişi bugün CHP ye seçim kaybettirmek için dsp den Aday olup kaybettirecekmis, bunu başarabilmiş olsaydı zaten 2014 seçimlerinde başarırdınız Sayin Değirmenci.

Burada aynı ekip şimdi Bora Balcıoğlu’nun aklını çelmeye çalışıyor, Bora Balcıoğlu’nun siyasi tecrübesizliğini kullanarak onuda partiden koparmaya çalışıyorlar.

Ben buradan Sayın Balcıoğlu’na seslenmek istiyorum, “sevgili kardeşim Bora, genç yaşına rağmen çok önemli görevler aldin, siyaset te önün halen açık, bir başka partiye geçip seçim kaybetmiş bir Bora Balcıoğlu CHP içinde var olma şansı kalmaz ve bu hamle seni siyaset sahnesinden siler, bana göre yapman gereken parti içinde kalman ve İlçe kongresinde aktif çalışma yapman, böyle bir davranışta bulunman seni gerek genel merkez gerekse parti örgütü açısından yüceltir, siyaseten önünü açar, sevgili kardeşim karat senin, seni sevmeyen bir CHP üyesi yok gibi, sana düşen bu sevgiye layık kalıp Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim kazanması için çalışmak” diyorum, dikkate alıp almamak tamamen sana kalmış…

You may also like