Anasayfa Köşe Yazarlarımız Okul değil ticarethane!

Okul değil ticarethane!

kadirkoc

Özel okul ziyaretlerim devam ediyor, benim özel okulları ziyaret sebebim Silivri’li velileri özel okul konusunda bilinçlendirmekti.

Okul ziyaretleri yapınca şunu gördüm, özel okulları kendi rakiplerinden korumakta gerekiyormuş.

Silivri ilçemizde 30 civarında özel okul var, içlerinde idealleri için bu işi yapan insanlar yok değil lakin öyle bir duruma gelinmiş ki öğrenci çalmak dahil her türlü şaklabanlık yapılıyor.

Bursluluk sınavı adı altında öğrenci ve veliler ayartılıyor.

Yeni açılan birkaç okul piyasaya agresif giriş yaptılar, reklamın her türlüsünü yapıp, çocukları bile reklam malzemesi yapmaktan çekinmiyorlar.

Anaokulu düzeyinde eğitim veren okullar bu konularda daha mütevazi olmaya çalışıyorlar, içlerinde bir iki tane çürük elma ancak var.

İlköğretim ve lise seviyesinde eğitim veren büyükler hem birbirlerini hem de daha küçük bütçeli anaokullarını ezmek üzerine mantalite geliştirmişler.

Bazı özel okullar kapılarını vatandaşa açmaktan imtina ediyorlar, ya gizledikleri birşeyler var, yada eksikliklerinin yerinde görülmesini istemiyorlar.

Çocuklarınızı eğitimciye teslim edin, eğitimci adına bürünmüş tüccardan uzak durun.

Tüccarın tek derdi vardır, oda para kazanmak.

Çıkar çetelerinin eğitimci demesine aldanmayın. Onların derdi çıkar sağlamak, çıkarları varsa, Yahudi’yi size Cami İmamı diye yutturmaya çalışırlar.

Çocuklarınızı kime, kimlere emanet ettiğinize dikkat edin.

Geçtiğimiz yıllarda f tipi ihanet çetesine çocuklarını teslim eden ailelerin bugün ödediği bedel ortadayken çok iyi düşünmeniz gerekiyor. Çocuklarımıza iyi eğitim aldıracağız derken çocuğunuzun geleceğiyle oynamayın…

 

Tkp Silivri fark yarattı!

Geçtiğimiz günlerde TKP Silivri ilçe örgütü Mehmet KUZULUGİL’in konuşmacı olarak katıldığı bir etkinlik düzenledi.

Silivri’de yeni bir örgüt olan tkp’nin insan toplayıp toplayamayacağı merak konusuydu, Yaşar Kemal sergi salonunda gerçekleşen toplantı tamamen dolu ve çoşkuluydu.

Bu salonda bir çok etkinliğe katılmış biri olarak söylüyorum, “yeni örgütlenmiş bir tkp nin bu kadar insanı bir araya getirmesi dikkate değer bir gelişme olarak izlenmeli.”

İnsanlar farklı sesleri duymak için salon dolduruyor, TKP 1900 lü yıllardan beri bu ülkede var ve bedel ödemiş bir siyasi yapı.

Bu TKP’ye Türkiye’nin ihtiyacı var.

Bu örgütün kurulmasına destek olan ve kuranlara teşekkür ediyorum, çok önemli bir eksikliği giderdiniz gençler…

 

You may also like