Anasayfa Köşe Yazarlarımız O ŞEREFSİZ BENMİYİM!

O ŞEREFSİZ BENMİYİM!

kadirkoc

Yazıya başlamadan bir konuya açıklık getireyim, “tetikçi kime denir?”

Tetikçi davası olmayan konu hakkında, çıkarına uygun hareket eden kişidir, herhangi birisi için para ve çıkarı uğruna tetik kesen, kalem oynatan kişi tetikçidir.

Bir çok okurumun bildiği üzere referandum günü tutuklandım.

Tutuklandığımda Silivri’de saygı duyduğum bir büyüğüm ertesi gün oğlumuda alıp cezaevine bana kıyafet getiriyor, bu büyüğüm cezaevi ortamını bilmediği için, Silivri’de avukatlık yapan birini görünce kendisinden yardım talep ediyor, “Kadir Koç cezaevine girdi, kendisine kıyafet getirdik içeriye nasıl veririz” diyor.

Bu Avukat arkadaş oğlumu tanımadığı için onun yanında şu cevabı veriyor, “bırak şu şerefsizi yatsın”

Oğlum o günün şartlarıyla bu sözü yutuyor.

Ben cezaevinden çıktığımda konuyu bana anlattı.

Ben bu Avukatla adliyede karşılaştım, yanında arkadaşları olduğu halde kendisine bunu neden söylediğini ve kedisine bu sözü iade ettiğimi söyledim. Bu Avukat önce inkâr etsede hatalı olduğunu söyleyip özür diledi.

Bende konuyu kapattım.

Dün gece saat 2. 30 da bu Avukat bana sosyal medya hesabımdan mesaj attı, mesajlar aynen şöyle;

“Kadir Koç iyi geceler

Hatırlarsın bana adliyede

Bir soru sormuştun

Bende şu an tam hatırlamıyorum ama

Söylediğim doğru değil demiştim

Şimdi düşünüyorum söylediğim yanlış değildi ama

Yanlış olan senin ceza evinde iken söylemem di

Bunu bilmeni istedim”

Burada şunu söylüyor; “evet sen şerefsizsin ama ben bunu sen cezaevindeyken söylediğim için hatalıyım.”

Ben kendisine gereken cevabı elbet verdim.

Ayrıca kendisine, hükmün açıklanması geri bırakılan davalarım olduğunu belirttim, hükmün açıklanmasına sebep olmaya çalıştığını söyledim.

Bu Avukat bana verdiği cevap şu “senin infazını yakmam ama canını yakarım”  hayırdır Avukat sen mafyamısın? Canını yakarım derken, kurşunla mı, bıçakla mı, yumrukla mı yakarsın?

Devam edelim;

Bu Avukat akabinde şunu yazıyor

“Niye hükmün açıklanmasını yazıyorsun. Bak iki duble içmeden de yazıyorum. Niye yazdım sen daha iyi biliyorsun. Amcasının oğlu başkan ilçeyi o kurduruyor diye yukarıya yazdıklarını unutmadım. Şimdi Özcan’ın tetikçiliğini yapıyorsun. Şimdilik bu kadar”

Bu sözlerle şunu kast ediyor, Anadolu partisi kuruluşunda, hem İstanbul il başkanı ve ilçe başkanlarının çoğunun yetersiz kaldığını, hatta bir çok il için, raporlar yazıp genel merkeze ilettim. Kendisi bu raporları şahsi olarak alıp, üzerine almış.

Bu arkadaşa ilçe başkanı olmasını ilk söyleyenlerdenim, nasıl teklif götürdüysem yetersiz kaldığını da, yaptığı hataları görünce rapor olarak genel merkeze verdim.

Ona ilçe başkanlığı tekliyle gittiğimde amca oğlunun Belediye Başkanı olduğunu biliyordum, bu teklifi ilk yapmış biri olarak, nasıl diyebilirim “Amcasının oğlu başkan ilçeyi o kurduruyor” salakmıyım ben, bana sormazlar mı,  “kardeşim bu adamın adını bize sen söyledin, şimdide çıkmış amca oğlu ilçeyi kurduruyor diyorsun” bunu bana sorardılar.

Bu Avukat bu sebeplerle bana oğlumun olduğu ortamda ve ben cezaevine girmişken “şerefsiz” diyor. Hesabını sorduğumda özür diliyor.

Dün gece ise bana yukarıdaki mesajı atıyor.

Sevgili okurlarım; şimdi bu yazıdaki ŞEREFSİZ kim? Cevabı sizler verin…

You may also like