Anasayfa Genel Nerede şeffaf yönetim

Nerede şeffaf yönetim

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri çok değişik bir İlçe, eleştiri kültürü gelişmemiş, kasaba havasından bir türlü kurtulamıyor.

Silivri Belediye Başkanını ben ve bir iki arkadaşım hariç kimse eleştiremiyor, sonuçta İki Üç isimde olsa eleştirebiliyor oysa Silivrispor Yönetimi olunca ben dahil hepimiz sus pus olmuş, şahşi olarak bu zamana kadar eleştirmemiş olmamın sebebi seçim sürecinde taraf olmamdan kaynaklı.

Silivrispor tarihine damga vurmuş iki isimden bahsetmek istiyorum, biri Akgün DURU, diğeri Taylan GÜRASLAN, her iki isimde bu kulübü küme düşürdü.

Akgün Duru İkinci ligden Üçüncü Lige düşürdü, Akgün Duru desteğiyle Başkan olan Taylan Güraslan ise ondan aşağı kalmadı , Üçüncü Ligden Amatöre düşürdü.

Taylan Güraslan döneminde Akgün Duru taraftarları Başkanı şeffaf olmamakla suçlamak dahil bir çok ithamda bulundu, dün şeffaflık eleştirileri yapanların çoğu bugün yönetimde ve şeffaflıktan eser yok, kulübe para girişlerinden sadece Belediye Başkanı tarafından yapılanları biliyoruz, sponsorlar vasıtasıyla yapılan bağışları yönetimden bilmeyenler bile var.

Şeffaflık eleştirilerini en fazla yapan bir menajer bugün Akgün Duru’nun etrafında dolaşıyor, size gelince şeffaflıktan eser yok.

Geçtiğimiz günlerde benzer sosyal medya paylaşımı yaptım, bu paylaşıma her yönetime aldığı para kadar güzelleme yapan bir gazeteci arkadaş üstü kapalı “Bu yönetime ben kefilim” diyerek cevap verdi.

Senin kefaletini kabul eden yok.

Dün PKK lı diyerek ötekileştirdiğiniz kişilerden aldığınız paraları size kendi paranızmış gibi harcatmazlar.

PKK lı dediğiniz Taylan Güraslan halen 1 Milyon TL kulüpten alacaklı.

Sponsorlardan aldığınız paralarla kendi alacaklarınızı tahsil ederek kahraman olamazsınız.

Hangi isimden ne kadar para alındı, nereye hangi harcama yapıldı kalem kalem açıklama bekliyorum, Minare kılıf olayını hepimiz biliyoruz, minaresiz kılıfsız şeffaf olmak istiyorsanız sponsorluk anlaşması yaptığınız sözleşmeleri anında kamuoyuna deklare edin.

Silivrispor Üyesi olarak Dernekler Masası, Maliye Bakanlığı ve CİMER dahil son On Yıllık denetleme talep edeceğim bunu buradan deklare ediyorum.

On Yıllık kimin ne açığı yada şaibesi varsa açıklığa kavuşsun artık.

Çayda çıra oynamıyorsunuz, Spor Kulübü yönetiyorsunuz.

Para lazım olunca Anadoludan gelenlerin kapısını çalın, Seçim dönemi gelince 22 tane PKK lı kulübe üye yapıldı diyeceksiniz yok öyle yağma.

Silivrispor Disiplin Kurulu bu 22 PKK lı için ne yaptı, disiplin süreci işlettimi cevap verin bilelim artık.

Kulübü Küme düşürenlerin birisi 1 Milyon alacağı için icra takibi başlatmıyor, kahraman oluyor. Hayırdır yoksa Bir Milyon alacak balonmuy du?

Diğer düşüren ise kurtarıcı olarak sunuluyor.

Spor kulüplerinde tarih şampiyonları ve küme düşürenleri yazar, Şampiyonlar Mustafa Saral ve Ümit Kalko’dur isimleri kulüp tarihine altın harflerle yazılmalı.

Küme düşürenler olarak ise Akgün Duru ve Taylan Güraslan olarak yazıldı bile.

You may also like