Anasayfa Asayiş Neler oluyor Volkan Yılmaz?

Neler oluyor Volkan Yılmaz?

kadirkoc

Sevgili okurlarım, rahmetli dedem “yaş kesen le baş kesen arasında fark yoktur” derdi babama, rahmetli Babam bu sözü önemsemedi, hayatı boyunca ekonomik zararını çekti.

Korona virüsü hayatımızı tehdit ediyor, Başkan Cayirdere de ceviz ağacı söküyor, birisi “Baskanim şunu yapalım” dediğinde “şimdimi bu zaman o zaman mı?” Diyor.

Yaş kesiyorsun, iflah olmazsın Başkanım, hele hırsızlık yapılmasına göz yumarak yaş kesersen yedi sülalen iflah olmaz.

Konu Değirmenköy
135 dönüm de ekili kavak ağacı var, bir dönümde 5 ton ağaç olsa ki cok daha fazla olur 700 ton kavak ağacı olur yaklaşık

Ortalama ton fiyatı 400 TL civarı 280 bin TL gibi bir rakam çıkar, ihaleye çıksa 400 TL gözüm kapalı ben verirdim, “çıkarsa” diyorum çünkü ihaleye ciktigiyla ilgili hiç bir bilgiye ulaşamadım.
Değirmenköy de Muhtar Şenol Köroğlu nu aradım sordum, “burası ihaleye çıktımı, çıktıysa köylüye haber verdiniz mi, yada size haber verildi mi” diye sordum.

Muhtar, “bana boyle bir ihale bildirilmedi, köylüye de bildirilmedi, neden, niçin, nasıl satıldı herhangi bir bilgim yok” dedi.

Muhtar yalan söylemez buna kefilim.

Kavak ağaçları 18. Bin TL gibi komik bir rakama satıldığı iddia ediliyor, Sakarya da bir kağıt fabrikasında işlenmeye bile başlamış hatta.

13 Mart ta yani korona adlı virüsün Ülkemizi esir almasına ramak kala 135 dönümlük kavak tarlası 18 bin TL ye talan ediliyor!

Sana soruyorum Volkan Yılmaz burada yetişen kavakları satarken ihale yaptın mı, yaptıysan bu ihaleye kimler katıldı?
Ihaleyi alan kim?
Kac TL ye ihale edildi?
Öncelik Mahalle halkı değilmi?
Bu soruları çoğalabilirim ama biliyorum ki cevap veremezsin o yüzden gerek duymuyorum, bana cevap verme lâkin bu cevabı vicdanında vermelisin, yoksa gelecekte çocukların senden utanır.

Bana kızacak Ülkücü dostlara diyorum ki “kızmayın, yanlış yapana hesap sorun, sormazsanız ben sizin yerinize sorarım” yarası olmayan Baskan da çıkar adam gibi “Kadir Koç şerefsizdir yalancıdır, iftiracidir, gerçek bilgiler bunlardır, ben muhtar ve mahalleliye bilgi verdim, ihaleyi de 500 Bin TL ye şuna verdim” der, Hırsız degilse, hırsızlığa göz yummadıysa çıkar bunu der.

135 dönümlük arazide yetişmiş yüzlerce kavak ağacını yok pahasına vermeye utanmadın mı Başkan???

You may also like