Anasayfa Köşe Yazarlarımız Neden Işıklar oldu?

Neden Işıklar oldu?

kadirkoc

Sevgili okurlarım, nihayet Cumhuriyet Halk Partisi Silivri Belediye Başkan Adayı açıklandı, Aday Özcan Işıklar oldu bunu biraz irdeleyelim.

Özcan Işıklar iki dönemdir Belediye Başkanlığı yapıyor, 10 Yıllık dönem de partizanliktan uzak durdu, gerek Camı gerek se Cem Evi ayrımı yapmadı, personeli için “bu akp li bu MHP li” demedi işini kim iyi yapıyorsa onunla çalışmayı tercih etti.

Adaylık sürecinde Sayın Ince üzerinden yıpratılmak istendi, oysa Muharrem Ince dünürü olması Adaylığının en son sebebi bile olmadı, “üretim ekonomisi” diyen CHP üst yönetimi TURAM projesini fazlasıyla önemsedi ve karşılık olarak sadece bu sebepten dolayı bile Işıklar diyecek duruma gelmişti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesini alma hesabı yapan Cumhuriyet Halk Partisi üst yönetiminin bir hikayesi olan Belediye Başkanını Aday yapmaması düşünülemezdi, önümüzdeki süreçte Ekrem Imamoglu’nun söylemlerinde bunu çok net göreceksiniz, Dikey yapılaşmaya hayir diyen Büyükçekmece, Çatalca ve Silivri Belediye Başkanlarıyla devam ediliyor olması oldukça anlamlı, bu 3 Belediye Başkanı Halka dokunan Belediyecilik örneği sergilediler, karsiliginida tekrar Aday olarak aldılar.

Turkiye’nin hiç bir yerinde Erdal İnönü parkı yapacak akp li bir belediyegösteremezsiniz ama Silivri’nin Başkanı Alpaslan Türkeş parkı açabilecek kadar özgüven sahibi olması mutlaka dikkate alındı.

31 Mart günü bir çok Ülkücü Sayın Özcan Işıklar lehine oy kullanacaktır çünkü gerçek ülkücüler ahde vefa sahibidirler.

Yine 31 Mart ‘ta geçtiğimiz dönemde akp ye oy vermiş bir çok mütedeyyin seçmen Özcan Işıklar’a oy verecektir bunun sebéplerini önümüzdeki süreçte yazmaya devam edeceğiz.

Sevgili okurlarım, Sevgili Cumhuriyet Halk Partisi Aday Adayı dostlarım, sırtlanlar ağızlarını açmış sizleri yutmak için hazır bekliyor, sizin üzerinizden rant pazarlığı yapılmasına izin vermeyin, sizler bu oyuna gelmeyecek siyasi tecrübe sahibi insanlarsınız, size akıl verme hadsizligine düşmek istemem lakin Cumhuriyet Halk Partisi üzerine oyun kurgulanıyor ve bu oyunu bozacak olan sizlersiniz ve sizler bizim yoldaşlarımızsınız.

Parti bir karar aldı bundan sonra Parti disiplini içerisinde 31 Mart için elbirliğiyle çalışma zamanı, İstanbul’u kazanmak Silivri’den geçiyor, elbirliğiyle bu seçimi kazanalım, seçim sonrasında ise demokratik mücadeleye yine devam edelim ama gün birlik günü…

 

 

You may also like