Sevgili okurlarım, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın çarşı merkezini güzelleştirmek için gösterdiği çabayı takdir etmek gerekiyor, her ne kadar 100 Metrelik bir taş döşeme işini bir ayda bitiremese de, çabayı takdir edelim.

Çarşı merkezini güzelleştirmek için elinden geleni yapan Sayın Başkana net bir adres veriyorum, Çanta Mahallesinde bulunan Mostarpark isimli düğün salonu ve çevresi.

Yaklaşık 10 Yıl kadar önce İ.A adlı vatandaşa “yap işlet devret” mantığıyla kiralanan bu yer hiç bir zaman tamamlanamadı, hatta kira paraları bile doğru dürüst ödenmiyor.

Adı geçen bu yerde sözleşmeye istinaden 3 adet düğün salonu olmak olmak zorundaydı, 3. salon hiçbir zaman hizmete girmedi, hatta üçüncü salon halen kaba inşaat halinde duruyor.

Yine sözleşmeye göre bu düğün salonlarında Çanta halkından ihtiyacı olanlara ücretsiz, yada çok cüzi ücrete kiralanacaktı.

Sayın Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz’a gözüyle görmesi şunu tavsiye ediyorum, “Eline sözleşmeyi alarak Mostarpark adlı İşletmeyi ziyaret etsin” mezbelelik hale gelen Belediye mülkünü görerek gereken hassasiyeti göstereceğinden eminim.

Çanta Bölgesinin en değerli bölgesinde bulunan Mostarpark düğün salonları ve sosyal tesisler çürüyor, işin ilginç yanı Maddi değeri en az 2 Milyon Dolar olan bu yer Silivri Belediyesinin mülkü ve Belediyemiz kendi mülküne sahip çıkamıyor.

Önceki Dönem Belediye Başkanı işletme sahibine iltimas geçmediği için İ.A adlı şahıs tarafından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şikayet edilmesine rağmen istediği iltimasa kavuşamamıştı.

Kendisini CHP li olarak tanıtan bu şahısa MHP li Volkan Yılmaz’ın gereken özeni göstermesini ve Belediye Mülkünü mezbelelik halinden kurtarmasını talep etmek Çanta sakinlerinin hakkıdır diye düşünüyorum…

Huryol Haber