Anasayfa Ekonomi MİLYONLUK ECRİMİSİL’LER!

MİLYONLUK ECRİMİSİL’LER!

kadirkoc

Sevgili okurlarım beni bilirsiniz, İş İnsanları pek hoşlanmaz benden.

Kendi açılarından haklı da olabilirler, daima işçi haklarından yana oldum nerede sendikalaşma görsem kendi hakkımmış gibi müdafa ettim, emekçinin haklı mücadelesinde yanında durdum.

Şimdi ise zulmedilen fabrika sahibinin yanında olmam gerekiyor.

“Mahkeme kadıya mülk değildir” sözlerinden yola çıkarak, milyonluk ecrimisil konusuna değinmek gerekiyor.

Esnaf ve fabrika sahibi İş İnsanları, 2 Yıldır Pandemi şartlarında inim inim inliyor, bir çok şirket batmak üzere, bu insanların batması demek, İlçemizde daha çok işsiz, daha çok fakirlik demek.

Sayın Belediye Başkanı tam böyle bir dönemde onlarca fabrikaya geriye dönük ecrimisiller çıkarıyor, bu paralar basit rakamlar değil, 1 Milyon, 2 Milyon, 3 Milyon gibi rakamlardan bahsediyoruz.

Yazık değil mi?

Belediye elbette hakkı olan parayı almalı, lakin böyle bir dönemde geriye dönük, bu derece yüksek rakamlar talep edilmesi hakkaniyete uygun değil.

Onlarca fabrikaya bu ecrimisiller çıkarıldı, bana göre ödeyen çok az olacak, bir çoğu Mahkeme yoluna giderek itirazlarda bulunacak ve yıllarca sürecek hukuk mücadelesi başlayacak.

Pandemi bitsin, insanlar para kazanmaya başlasın, uygun meblağlar da ecmirimisil çıkarın vatandaş ödesin, amaç üzüm yemek olsun, bağcıyı dövmek değil.

You may also like