Anasayfa Köşe Yazarlarımız MHP seçmeni bile vermiyor

MHP seçmeni bile vermiyor

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri Belediye Başkanı ve Adayı Özcan Işıklar bugün basın toplantısı yaparak son anket sonuçlarını kamuoyuna açıkladı.

Anket sonuçlarına göre Özcan Işıklar açık ara önde, anketi yorumlamaya gelince ise ilginç sonuçlarla karşılaşıyoruz, örneğin: MHP seçmeninin %17 si Özcan Işıklar’a oy veriyor, Volkan Yılmaz’a ise destek %73 te kalıyor, en yüksek kararsız ise İYİ Parti seçmeninde %20, akp seçmenin de ise %4 yakın Özcan Işıklar diyenler var. Bu %4 lük oran sandık ta %10. Rahat bulacak görünüyor.

Kararsızlar dağıtılmadan bile CHP, İYİ Parti Adayı Özcan %51. geçiyor, geçtimiz gunler bir Aday aciklama yaparak “Özcan Işıklar %45 görünürse ben çekileceğim” demişti, bunu diye. Adayın %4.5 ta kalması ise ayrı bir değerlendirme konusu.

HDP seçmeninin %90 lara varan Işıklar desteği ise demokrasi özlemi olarak değerlendirilirken, Işıklar’ın birleştirici rolü unutulmamalı.

Bu anketi yapan metropoll araştırma şirketinin Türkiye de güvenilirliği kanıtlanmış bir anket firması olması ayrıca fikir sahibi olmamıza yarıyor.

Işıklar’ın bu derece teveccüh sahibi olmasını Meclis üyesi listesine de bağlıyorum, 2014 Seçimlerinde böyle bir liste yapılmış olsaydı, şu anda Belediye Başkanı Tahir Sert’ti, siyaset  doğru zamanda doğru hamleyi yapma sanatıdır.

You may also like