Master Başkan

kadirkoc

Sevgili okurlarım, zor zamanlardan geçiyoruz, insanlar evine ekmek götürebilmek için çare arıyor.

Geçtiğimiz günlerde çekimi Silivri de yapılan Mastercheff adlı yarışma dün akşam özel bir televizyon kanalında yayınlandı.

Bu tür programlar tamamen kurgu üzerine yayın yapıyor, Acun Ilıcalı arabesk bir toplum olduğumuzu görüp buna uygun formatları satın alarak Türk halkının beğenisine sunuyor, son derece başarılı da oluyor.

Kurgusal bir yarışma olan Mastercheff Silivri üzerinden kurgulandı, İlçe tanıtımı anlamında elbette etkisi olmuştur, mesala  ben ilk kez “Silivri köftesi” olduğunu bu programda öğrendim.

“Böyle bir programa ihtiyaç varmıydı” diye soracak olursanız bana göre Silivri’nin ihtiyacı yoktu ama Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın var, neden var olduğunu anlatayım.

MHP genel merkezi tarafından istenmeyen adam ilan edilmesi an meselesi olan Volkan Yılmaz ulusal ölçekte ses duyurması gerekiyordu, duyurdu.

Geldiği günden beri populist politikalar üretmekten öteye geçemeyen Volkan Yılmaz Masterchef adlı yarışmaya katılmasa eksik kalırdı.

Silivri tanıtım kısmında Tarım vurgusunun öne çıkması değerli lakin o projenin asıl sahibi orada yokken 17 yıl önce Belediye Başkanlığı yapan Selami Değirmenci’nin çağırılması seçim kazanmanın diyeti olsa gerek.

Volkan Yılmaz önceki dönemlerden gelen projeleri sahiplenip, üzerine o projeler üzerinden kendini pazarlaması projesizliğini ortaya koyuyor.

Bu tür populist politikaları neden yapıyor peki?

Volkan Yılmaz da biliyor ki Silivri de bir daha Belediye Başkanı seçilmesi imkansız ötesi, “o zaman daha yukarılara zıplayabilmek için burayı kullanmalıyım” dedi.

Mesala İBB adayı olabilmek, hatta MHP Genel Başkanlığı, başarılı belediye başkanı portesi çizerek buna ulaşacağını düşünüyor, Ulusal kanal merakı buradan geliyor.

Yayınlanan programda tek projesini sunamadan Ak Parti ve CHP’nin başlattığı ve bitirdiği projeleri sunarak bir yerlere gelmeye çalışması birilerinin dikkatini elbette çekiyor.

Olayın bir başka boyutu MHP Genel Merkezi o programı ve sunucularını çin tuzu reklamı yaparak millete zarar verdiğini söylüyor, MHP li Belediye Başkanı aynı programa yaklaşık 500 bin tl vererek reklam desteği sağlaması ayrıca dikkate değer.

Bu tür programlara oldukça mesafeli olan Ak Parti cenahının sessiz kalması zaten yeterince mesajlar içeriyor.

You may also like