Anasayfa Asayiş Masonların planları; 1993 yılı Mason operasyonları 2

Masonların planları; 1993 yılı Mason operasyonları 2

kadirkoc

Sevgili okurlarım, dün kaldığımız yerden devam ediyoruz

16 Mayıs 1993 : TBMM’de yapılan 3. tur oylama sonucunda DYP Genel Başkanı ve Başbakan Süleyman Demirel, Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Cumhurbaşkanı seçildi.

Özal’ın ölümü sonrası siyasi dengeler değişiyor

25 Mayıs 1993 : 150′ye yakın PKK’lı terörist, Bingöl-Elazığ karayolunu kesti. 20′ye yakın aracı durdurup kimlik kontrolü yaptı. Durmayan bir araca ateş açıp içinde bulunan 1 asker ve 1 kadını öldürdüler. Kimlik kontrolü yaptıkları yolcuları asker ve sivil olarak ayırıp 50 kişiyi kaçırdılar. Bunlardan 33 eri kurşuna dizerek şehit ettiler. Olay yerine gelen Güvenlik Güçleriyle girdikleri çatışmada 10 PKK’lı öldürüldü, teröristlerin kaçırdığı 13 er, 1 polis ve 8 vatandaş kurtarıldı. Olayın duyulması üzerine Başbakan Vekili Erdal İnönü, Milli Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu’ndan geçen “PKK’ya af kararnamesini” ertelediğini açıkladı.
Turgut Özal’ın çıkaracağı af yasası PKK adlı hain örgütü bitirme planı olduğu ortaya çıkınca Mason yapılanma PKK ya talimat vererek 33 Silahsız askeri şehit etti.
Taşlar yerinden oynamıştı bir kere

28 Mayıs 1993 : Salman Rüşdi’nin yazdığı ‘Şeytan Ayetleri’ adlı kitabın Aydınlık Gazetesi’nde yayınlanmasını protesto eden göstericiler, Cuma Namazı çıkışında Kaynak Yayınevini bastılar. Polis ile göstericiler arasında çıkan çatışmada 25 kişi yaralandı.
Tüm bu olanlardan sonra Perinçek grubu yeni bir gündem yaratacak Salman Rüşdi’yi sahaya sürerek Mason’ik örgütün talimatlarını yerine getirmişti bile.
13 Haziran 1993 : DYP Olağanüstü Kongresi’nde 1. turda Tansu Çiller 574 oy alırken, İsmet Sezgin 320 ve Köksal Toptan 212 oy aldılar ve her iki adayda 2. tur oylamaya katılmayacaklarını açıkladılar. Yapılan ikinci tur oylamada Tansu Çiller 933 oyla DYP Genel Başkanı seçildi.

Tansu’lu yıllar Başlamıştı artık, Masonlar her istediklerini yaptırabildiği dönemi kendi elleriyle inşa etmişti.

30 Haziran 1993 : Siirt’te Jandarma karakolu PKK’lı teröristlerce basıldı, 12 asker şehit oldu, 8 terörist öldürüldü.

Her geçen gün af yasasından daha fazla uzaklaşılması için PKK elinden geleni arkasına koymuyordu.

30 Haziran 1993 : Diyarbakır’da, askeri bir araca ateş açıldı, 1 asker şehit oldu.
30 Haziran 1993 : Teröristler, Van’da bir oteli kundakladılar, 11 kişi öldü, 27 kişi yaralandı.
1 Temmuz 1993 : Mardin’de bir mezrayı basan PKK’lılar 7 kişiyi katlettiler.
1 Temmuz 1993 : Erzincan’da yol kesen PKK’lılar, bir yolcu otobüsünün şoförünü ve muavinini öldürdüler. Bir tankeri de ateşe vererek şoförünü öldürdüler.

PKK Avrupa ve Amerika’dan aldığı destekle saldırılarını artırdıkça artırıyor, Hükümet de aynı sertlikte cevap veriyordu.

2 Temmuz 1993 : Pir Sultan Abdal Kültür ve Sanat etkinlikleri için Sivas’ta bulunan yazar Aziz Nesin’in bir gün önce yaptığı konuşmada; “Kuran’ın devri bitmiştir.” demesi üzerine Cuma Namazı’ndan çıkan bazı gruplar slogan atıp yürüyüşe geçerek Vilayet önünde toplandılar. Aziz Nesin ve beraberindekilerin Madımak Oteli’ne geldikleri haberini alan 10.000′den fazla gösterici, Otel’in önünde toplanarak slogan atmaya ve Otel’i taşlamaya başladılar. Göstericilerin dağılması için Polis havaya ateş açtıysa da başarılı olamadı. Bu sırada bazı kişiler Otel’in önünde bulunan araçları yaktılar ve Otel’in girişine benzin dökerek ateşe verdiler. Yangın kısa sürede üst katlara sıçradı. İtfaiye, kalabalık yüzünden Otel’e güçlükle yaklaşabildi. İçeride bulunanlar ise linç edilme korkusuyla dışarı çıkamadılar. Yangın’ın büyümesi üzerine, göstericiler Otel’in çevresinden uzaklaştılar, İtfaiye bu esnada yangına müdahale edebildi. Aziz Nesin, İtfaiye merdiveniyle Güvenlik Kuvvetlerince Otel’den çıkarıldı ve koruma altına alındı. Daha birçok kişinin kurtarılmasına rağmen 37 kişi yanarak veya dumandan boğularak can verdi. Olaylarda 14′ü Polis olmak üzere 60 kişi yaralandı. 35 kişi gözaltına alındı. Olayların daha da büyümemesi için Şehirde sokağa çıkma yasağı kondu. Olay sonrasında, kameralardaki görüntüler üzerine 122 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltında bulunanların sayısı 157′ye ulaştı.

Perinçek tarafından Şeytan Ayetleri adlı kitapla başlatılan kutuplaşma Aziz Nesin’le zirveye taşınıyor ama bitmeyecekti.
Sadece 3 gün sonra 5 Temmuz 1993’te Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı, şehre 150 kilometre uzaklıktaki Başbağlar köyünü basıp bir saatten uzun bir süre PKK propagandası yapan bir grup daha sonra 28 erkeği kurşuna dizdi.

1993 Yılı ve devamı yazı dizimiz devam edecek

You may also like