Anasayfa Asayiş Mafya racon’u

Mafya racon’u

kadirkoc

Sevgili okurlarım, mafyanın kendine has raconu olur, yazılı olmasa bile, aslında bu kurallar silsilesidir.

Alemde buna uymayana diğer mafya liderleri birleşip cephe alır.

Neden bu konuya girdim, geçmişte yaşanmış küçük bir mafya hikayesi aklıma geldi

İstanbul da yeni yetme mafya meraklısı biri ortaya çıkmış, bütün mafya liderlerine kafa tutuyor, mekan basıyor, racon kesiyor, bir Allah’ın kulu çıkıp “dövün şunu, vurun şunu” demiyor.

Kimsenin kılıcının kesmediği yeni yetme sadece mafyayı hedef seçmiş, her gittiği mafya liderinden hatırı sayılır para alıyor, bu işe kimsenin aklı sırrı ermiyor.

Gel zaman, git zaman, haftalar aylar geçiyor, bizim yeni yetmenin hanımı hasta oluyor, dermanı veren Allah bizimkinin hanımına Derman olmuyor ve hanımı rahmetli oluyor.

bizim yeni yetme mafya büyük patronun kızına göz koyuyor, o güne kadar her istediğini alan yeni yetme “ben bunların paralarını aldım ses çıkarmadılar, kızlarını kendime hanım yapacağım bunumu vermeyecekler” diyerek gidiyor kızı istemeye.

kız isteme seansına geçmeden önce büyük patron soruyor “hayırdır hanımınız nerede” bizimki cevap veriyor,” sizlere ömür öldü, zaten bende” diyor, “bende” derken devamında senin kızı almaya geldim diyecek, bu sözü söylemeden daha büyük patron bizimkini oracıkta vurup öldürüyor.

Herkeste bir merak, kimsenin dokunmadığı yeni yetme bir çırpıda yok edilmiş, büyük patrona soruyorlar ” nedir bu işin sırrı?”

Büyük patron cevap veriyor, “yahu bu çakal yanında hanımı olmadan sokağa bile çıkmıyordu, bizim raconumuz da kadının yanında erkeğe dokunulmaz, ilk kez yanımıza hanımı olmadan geldi bende çekip vurdum” diyor…

Kıssadan hisse

You may also like