Anasayfa Köşe Yazarlarımız Kurtuluş alt yapıda

Kurtuluş alt yapıda

kadirkoc

Profesyonel kulüpler geleceği keşfetmek zorunda

Özellikle 3.lig ve amatör spor kulüpleri bile yetişmiş futbolcu alma kolaycılığı peşine takılmış.

Ülkemizin kaynakları heba ediliyor, şehrin kaynakları heba ediliyor, mahallenin kaynakları heba ediliyor, en önemlisi ise gençlik heba ediliyor.

Almanya’da yaşayan 2.5 milyon Türk yaşıyor, orada yaşayan Türkler içindeki lisanslı sporcu sayısı 83 milyonluk ülkemizden daha fazla, sonra “vay efendim batı bizi kıskanirrr” özdeyişleri…

Sevgili okurlarım, ülkemizin geleceği gençlerde, gençlerimizin geleceği ise sporda, Atletizm sporun ana dalı, biz burayı bile devşirme sporcular getirerek ayakta tutmaya çalışıyoruz.

Kenya’li bilmem ne Türk Bayrağını gönder’e çekmesindense, Çorum’lu Ahmet’le 10. Sırayı yeğlerim çünkü Ahmet’i geçmek isteyen Mehmet 5. Sırayı alabilir diye bakarım, Osman’lar Ayşe’ler motive olur diye bakarım.

İlçemizde tek profesyonel kulüp olan Silivrispor yıllardır bu bakış açısında yönetiliyor, takım ikinci lige çıkmış yada PTT birinci lige çıkmış, benim umurumda bile değil çünkü bu zaten yapılmayacak şey değil.

Gelir bir para babası, bastırır parayı, en iyileri toplar, kulüp borçlanır hatta başarıda gelir ama gelecek adına iflas kaçınılmaz olur.

Türkiye’de borcu olmayan spor kulübü yok gibi çünkü her gelen yönetici kendi adını duyurmak için mücadele veriyor, yap transferi dağıt paraları adın, namın duyulsun.

Alt yapıdan sporcuyu profesyonel yaptığında “bizim yönetimin parası yok” demelerini kimse göze almaz, oysa asıl hizmet budur, kulüp yönetimi değil alt yapıdan çıkıp Süper Ligde oynayan futbolcunun adını herkes duyarken, ona imkan veren hocayı, arkasında duran yönetimi kimse tanımaz, ama Süper Ligden 3. Lige futbolcu alan yönetim konuşulur bizim Ülkemizde.

Çarpık bir anlayış vardır bizde, Arabesk yaşam sporumuza da etki etmiştir.

Cesaretli olun Alt yapıdan sporcuları bize sunun, izleyelim belki küme düşersiniz ama Şehrimizin gönlünde yer edersiniz, popülizm değil risk alanlar gerçek kahramanlardır…

You may also like