Anasayfa GÜNDEM Kurtulmuş bölgesi kurtarılmış bölge haline geldi

Kurtulmuş bölgesi kurtarılmış bölge haline geldi

kadirkoc

Sevgili okurlarım, İlçemiz Yüzölçümü olarak İstanbul’un ikinci büyük İlçesi, hal böyle olunca bazı bölgeler gözden kaçıyor.

Özellikle Çanta Mahallesi, Kurtulmuş gecekondu bölgesi halini almış, bizzat yerinde ziyaret ederek gördüm ki, kaçakla mücadele sözde var.

Köyleri her hafta ziyaret ederim, lakin Kurtulmuş bölgesi çok arada kalıyor ve gözden kaçıyor.

Geçtiğimiz bir İnşaat firması 11 dönümlük arsaya 42 konut (Villa) yaptığı duyumunu alarak bölgeye gittim, bahsedilen inşaat şirketini ziyarette ederek gördüm ki, 11 Dönümlük arsaya Silivri Belediyesi Ruhsat vermiş, görünürde her şey yasal.

Geçmiş dönemle bu dönemin arasındaki fark burada ortaya çıkıyor, eski Çanta Belediye Başkanı Tahir Sert tarafından imara açılan bu bölgeye Özcan Işıklar yönetimi ruhsat vermeyerek o bölgeyi korumaya almıştı, geldiğimiz noktada tarımın merkezi olması gereken bölge İnşaat Şirketlerinin iştahını kabartmış, görünüyor ve Silivri Belediyesi de buraları ruhsatlandırıyor.

Sayın Belediye Yetkililerine bölgeyi ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum, bölge gecekondu Mahallesi halini almış, her önüne gelen derme çatma kulübe yapıyor, birilerinin buna demesi gerekiyor.

Silivri Merkezde tek bina ruhsatı alınarak site kurulduğu düşünülürse, Kurtulmuş ta yapılanlar az bile demek geliyor insanın içinden.

Belediyelerin yaptırım gücü, garibana farklı, Müteahhit’e farklı işliyor, son yaptığı 3 Site halen İskan alamamış olan İnşaat Şirketi, yenisine kaçak olarak başlıyorsa birileri bu duruma göz yumuyor demektir.

Silivri Belediyesi “bu İnşaat Şirketine ceza kestim” diyebilir, kesmiş’te olabilir, ben bu cezaların tahsil edilme durumunu da bakarım.

You may also like