Anasayfa Köşe Yazarlarımız Kul hakkıyla iftar olmaz Faruk Dağlı

Kul hakkıyla iftar olmaz Faruk Dağlı

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Kale kayışlarında 2 aydır eylem var, düz mantıkla baktığınızda “sıradan sendikal mücadele” diyebilirsiniz, lakin olay bu değil, işçiler en başta çalışma koşulları, iş güvenliği talep ediyor.
Kale kayışları bölgemizde en fazla is kazasının olduğu, hatta ölümlü kazaların olduğu bir işletme, cok uzun mesai saatleri emekçileri sosyal hayattan kopartıyor, iş güvenliği ve çalışma koşulları iyileştirilmiş olsa sendika isteği belki de son bulabilir.
Geçtiğimiz günlerde Kale kayış patronu Faruk Dağlı Garden restaurant ta iftar verdi, orada nahoş olaylar oldu.
Kale kayış işçileri davet edilmemelerine rağmen bu iftara katılım sağladılar, benim mantığıma göre bu davranış yanlış, haklı mücadeleye leke sürecek eylem ve söylemlerden uzak durulmalı diyerek gelelim Sayın Dağlı’ya,işçiye hakkı olan emeğini vermeyerek kul hakkına girerek iftar verseniz de Allah katında makbul olmaz.
İftar davetinde kadın ve çocuklara el kaldırmak ise en hafif tabirle çirkeflik, bu olayı ilk duyduğumda tarafsızlık ilkesi gereği Sayın Dağlı’yı aradım amacım olayı ondan dinlemekti, Sayın Dağlı Telefonuma cevap vermedi, mesaj atıp kendimi tanıttım, zat-ı alileri geri dönüş yapmadılar, olayı dışardan araştırdım ilginç bilgilere ulaştım, Sayın Dağlı Silivri de gazetecilik adı altında tetikçilik yapanlara para dağıtarak olayı kapatacağını sanıyormuş, Sayın Dağlı Silivri’de halen satın alamayacagin kalemler mevcut, sokağa para dağıtana kadar emekçinin hakkını ver.
Bit kac kelam da 3 kuruş menfaat için emekçiyi görmezden gelen gazetecilere etmek istiyorum. “Faruk Dağlı’dan aldığınız para size haramdır, o paradan hayır göremezsiniz, orada ekmeği için mücadele eden insanlar evine ekmek götüremezken, aldığınız üç kuruşla karnınız doysa bile, içinize dert olur, Allah sağlığınızla sizi sınar, işinizi yapın ama işçi ve emekçiyi de görün, o isçiler iş güvenliği ve çalışma koşullarının düzeltilmesini istiyor, siz bu masum isteği görmezden gelerek haramzade gibi davranıyorsunuz”.
Faruk Dağlı sen kadınlara tokat attın mı?
Faruk Dağlı sen 7 aylık çocuğa tokat attın mı?
Faruk Dağlı sen eşinin yanında bir işçiyi darp ettin mi?
Faruk Dağlı oğlun sen bunları yaparken sana destek olup o kişilere tekme ve yumruk attı mı?
Sayın Faruk Dağlı sen mafya’mısın?
Bu soruları yüzüne sormak isterdim seni aradım cevap vermedin, şimdi kamuoyuna açık soruyorum, 3, 5 satılık kalemi satın almakla kendini emekçileri susturacaginimi sanıyorsun?
Cevap ver Dağlı

You may also like