Anasayfa GÜNDEM Köy Pazarından alışveriş

Köy Pazarından alışveriş

kadirkoc

Sevgili okurlarım, iyi yapılan her şeyi alkışlamak ahlaki bir duruştur.

Sayın Belediye Başkanı Köy Pazarını hizmete açtı, yerinin yanlışlığını konuşmaktan ağzımda tüy bitti, doğru konumda yapılmış olsaydı Silivri ekonomisine ciddi katkı sağlardı, buna rağmen düşünce olarak doğru.

Özcan Işıklar’ı konuşmak, yazmak istemiyorum lakin bugün halen onun koyduğu vizyonun bir tık ilerisi yok, şizofren bile yazmış “Özcan Işıklar 10 yıldır söyleyip yapamadığı hizmet” diye, bana göre bu bile başlı başına bir itiraf.

Özcan Işıklar neden gerçekleştiremedi, şu an Köy Pazarı yapılan yer İBB’nin, e 5 kenarı karayolları
sorumluluğunda, Sayın Işıklar’a tahsisler yapılmadı ama yeni İBB yönetimİ Silivri Belediyesine tahsisi talep eder etmez yaparak partizanlık yapmadı.

Köy Pazarı da Özcan Işıklar’ın vizyon projelerinden, diğerlerinde olduğu gibi.

Yine şizofren yazmış, Ak Parti de hazımsızlık varmış, Sami Barlas, Mutlu Bozoğlu, Celalettin Yazıcı Köy Pazarından alışveriş yapmıyormuş.

Bu üç sisim kim? Önümüzdeki dönem adı Ak Parti Belediye Başkan Adaylığında adı geçenler, Köy Pazarı üzerinden yıpratma çalışması yapılıyor.

20 Yıldır Silivri de yaşıyorum, bırakın şehir merkezini Köylerin dahi her sokağını karış karış biliyorum, insanlarla iletişim halindeyim, hiçbir Köyde Sami Barlas’la alakalı tek bir kelime olumsuz söz duymadım, sevilen saygı duyulan bir isim, neymiş, “Köy Pazarından alışveriş yapmıyormuş, hırsız uğursuz” diyemediniz, bunu söylüyorsunuz.

Siyaseten Mutlu Bozoğlu’nu bir çok kez eleştirdim, ama asla bu tür çarpıtmalarla karalama yolunu seçmeyi düşünmedim, çünkü vatandaş nezdinde saygı duyulan sevilen bir şahsiyet.

Celalettin Yazıcı, oturup beraber bir çay içmedim, kaynaklarını kendi ailesinden yaratan, nitelik sahibi düzgün bir şahsiyet olduğuna şahitlik ederim.

Bu görüşlerim masa başında değil, Köy Mahallelerde yaptığım gezilerle oluştu yani bizzat Yurttaşla yaptığım sohbetlerin yansıması.

Bugün “Ben Silivri de Gazetecilik yapıyorum” diyenleri Bekirli Mahallesine bırakın evlerinin yolunu bulamazlar, çünkü gazeteciliği Üç Beş arkadaş bir araya gelip masa başında dedikodu yazarak yapmışlar.

Yaptıkları dedikoduyu da sizlere haber diye yutturmuşlar VESSELAM…

You may also like