Anasayfa Köşe Yazarlarımız KÖTÜ DOGULMAZ, KÖTÜ OLUNUR!

KÖTÜ DOGULMAZ, KÖTÜ OLUNUR!

kadirkoc

Ne umutlarla evlenmistiler, mutlu bir yuva kuracak , çocukları olacakti.

Evet oldu nur topu gibi biri kız, diğeri erkek iki çocukları oldu.

Okulları, arkadaşları hep özel olsun istendi, gözlerine çöp gitse annelerine kurşun, babalarina ok saplanmis gibi oluyordu.

İki kardeş birbirlerine çok düşkündüler, erkek okulda yanlış arkadaşlar seçmiş uyuşturucu belasına bulaşmıştı, aile ve kızkardeş erkek çocuğu kurtarabilmek adına her seyi yapıyor ama başarılı olamiyordular.

Kızkardeş, bir gün abisine sokuldu usulca “abi sen nasıl bir illete bulaştın, bırakamıyorsun” dedi.

Erkek kardeş ağlayarak başladı anlatmaya “bacim bizim okulda Ali diye bir arkadaş vardı, neşeli, değişik ortamları vardı, dışarıdan bakınca oldukçada güzel yaşıyordu, bir gün Âlilere gittik ders çalışırken Ali burnuna biseyler çekip, bu mereti çekince kafam zehir gibi çalışıyor. Istersen sende çek dedi. Ali dersleri başarılıydı, anladimki Aliyi başarılı kılan şey bu meretti, bende burnuma Alinin cektigi şeyden çektim, inanılmaz hoş birşeydi, sık sık âlilerde ders için buluşur olmuştuk. Kendimizi durduramıyorduk, derslerimizde gayet başarılıydı. Sonuç olarak bugün ben bu noktaya geldim. Aliyi soracak olursan geçen mayıs ayında uyuşturucu satarken yakalandı, 18 yıl hapis cezası aldı ama ben halen kendimi durduramıyorum bacım” diyerek olayı kısaca anlattı.

Kızkardeşin aklına birşey geldi “abi şundan banada ver bir iki kez bende içeyim sonra bırakma mücadelesini birlikte verelim” dedi. Kafası dumanlı olan erkek kardes bunu hemen kabul etti cunku oda careler arıyordu.

Kız kardeş bir iki üç başladı aynı meredi içmeye, ve kız kardeş te artik bağımlı olmuştu, ve birlikte her gün bırakma konuşmaları yapıp, yine hergun iciyordular. Anne ve babanin hayalleri yıkılıp çoktan pes etmistiler, madde bulmak icin her geçen gün daha fazla para bulmak durumunda kalıyordular, erkek kardeş küçük hırsızlıklara başladı, kız olan ise madde ye ulaşmak için vücudunu satmaktan bile imtina etmez bir hale geldi.

Erkek kardeş küçük hırsızlıklara yetmediğini görüp gasp yapmaya kalktı, yakalanıp 35 yıl ceza aldı, şu anda cezasını çekiyor.

Kız kardeş ise geçtimiz aralık ayında ikitelli çöplüğünde  parçalanmış cesedi bulundu.

Evet sevgili okurlar, uyuşturucu budur, çocuklarınıza bu hikayeyi anlatın, sizler bu hikayeyi icsellestirin, o mutlu yuva kurmak, çocuklar dünyaya getirmek isteyen gençler siz olabilirdiniz.

Kimse kötü doğmuyor, kötü yolu seçip, kötü sonuçlar alanlar oluyor.

Uyuşturucu kullanan potansiyel hırsızdır

Uyuşturucu kullanan potansiyel gaspcıdır

Uyuşturu kullanan potansiyel torbasıdır

Bunu kullananları mutlaka ıslah evine almak gerekiyor, içiciler hapiste olursa ne torbacı kalır nede satıcı.

Satacak olduğu insanlar ortadan kaldırılırsa satıcının hükmü kalmaz.

Devletimiz sadece satıcılara ağır müeyyideler getiriyor, oysa yakaladığınız her torbacinin yerini bir icici çok kolay dolduruyor.

Asıl bataklık içicilerin olduğu çöplüktür.

Ceza yasasına bir madde getirilip içenler en az 1 yıl cezaevine alınmalı…

Gençliği ve geleceğimizi kaybediyoruz

Bugünden tezi yok önlem alınmalı…

 

You may also like