Anasayfa Köşe Yazarlarımız Köpeğine sahip çık!!!

Köpeğine sahip çık!!!

kadirkoc

Vakti zamanında bir komşum vardı, en az on tane her cins köpeği var ve bu köpekleri serbestçe sokağa bırakırdı.

Kapı komşumun köpekleri benim evden dışarı çıkmamı bekler, görür görmez saldırırlardı.

Bu durum beni fazlasıyla rahatsız etmeye başladı, gittim kendime on köpekte ben aldım, artık komşumda sokağa çıkarken ihtiyatlı çıkmak zorundaydı ve bende mutlu olmaya çalışıyordum. Sonra baktım ki benim durumumda bir değişiklik yok, ben yine sokağa çıkmakta zorlanıyorum, hatta bazen benim köpeklerle komşumun köpekleri işbirliği yapıp bana saldırdıkları bile olmaya başladı.

Hatta benim ve komşumun köpekleri tüm mahalleye zarar vermeye başladılar.

Bu durum her geçen gün daha dayanılmaz bir hal almaya başladı.

Köpek köpekliğini yapıyor ama biz insan olarak bir şey yapmadan duruyorduk.

Komşum biraz despot adam, iletişime geçmek zor, benim bu işe bir çözüm bulmam gerekiyordu.

İlk iş olarak beslediğim köpekleri beslemeyi bıraktım, benim köpekler beslenemedikleri için karşı mahallede koyun sürüsü olan Ahmet amcaya gittiler.

Benim despot komşu beni yolda görüp “hayırdır senin köpekler gitmiş, onların yüzünden sokağa çıkamıyordum” dedi.

Ben fırsat bu fırsat deyip “ ali bey bende aylardır şu sizin köpekler yüzünden sokağa çıkamıyorum, her fırsatta bana saldırıyorlar” dedim.

Ali bey; “bu köpekler benim değil, birileri getirip buraya bırakmış bende aç kalmasınlar deyip yemek veriyorum” demez mi?

Bunu duyduktan sonra, sırf Ali beye inat olsun diye köpek getirip beslememin ne kadar yanlış olduğunu gördüm ve içten içe utandım.

Ali bey’e durumu anlatıp o köpeklerin bana saldırdığını ve beslemeyi kesmesi durumunda köpeklerin gideceğini ve benimde sokağa rahat çıkabileceğimi uygun bir dille anlattım.

Ali bey köpeklere yemek vermeyi kestiği üçüncü gün köpekler mahalleyi terkettiler, ben artık sokağa rahat çıkmaya başladım.

İletişime geçtim rahatsızlığımı anlattım, kötü olarak bildiğim komşumun insani yanını gördüm.

Şimdi bu olayı neden anlattım, öylesine aklıma geldi valla.

Burada adı geçenlerden ben, sen olabilirdin, Ali bey, Fatma hanım olabilirdi, koyun sürüsü olan Ahmet amca, fabrikatör, kamil bey olabilirdi, köpekler ise, aslan, kaplan, kartal yada çiyan olabilirdi hatta insan kılıklı bile olabilirdi. Kişileri ve hayvanları istediğiniz gibi mesleklere bile bölebilirsiniz.

Köpeğin sahibiyle iletişime geçmeden, köpekle hiçbir sorununuzu çözemezsiniz…

 

You may also like