Anasayfa GÜNDEM Kim suçlu?

Kim suçlu?

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Murat Sacak’a yapılan tahsis Silivri siyasetini karıştırdı.

Yapılan bu tahsis Ak Parti’nin yerel siyasetçilerini bile rahatsız ettiğinden eminim, biraz iddialı olacak ama Ak Parti İlçe Başkanı bile tahsisi gazetelerden öğrendi.

Şayet tahsis edilen yerden haberleri olmuş olsaydı, yerin uygun olmadığı Cumhurbaşkanı’na iletilirdi.

KİPA olayında Şaban Dişli etkisi Ak Parti’ye seçim kaybettirdiği hafızalarda dururken, hiçbir yerel siyasetçi bunu göze alamazdı.

Tahsisten Silivri Belediyesinin haberi varmış, 4 Ay öncesinden yazışmalar yapılmış, bu noktada Volkan Yılmaz tecrübesizliğinin kurbanı oldu, Sayın Yılmaz “Rutin yazışmalar” olarak gördüğü yazışmalar ete kemiğe bürünmeden önce kamuoyuyla paylaşmamakla bir acemilik yapmıştır.

Şayet bu yazışmalar zamanında kamuoyuna sunulmuş olsaydı, elbirliğiyle engel olunabilirdi, Sayın Yılmaz’ın bu konuda bir eksikliği olduğu aşikar.

Sayın Yılmaz, “Peşkeş” sözüne takmış görünüyor, adına kim ne koyarsa koysun burada yapılan peşkeştir.

Dün yapılan Meclis toplantısında Volkan Yılmaz’ın “KİPTAŞ, Seymen Katı Atık Tesisi” eleştirilerine sonuna kadar katılıyorum, KİPTAŞ 4 Temel atma törenine bende gittim ve oraya gittiğim için halen kendimi eleştiriyorum, oraya gitmiş olmam ilkesizlikti, Sayın Yılmaz’ın yaptığı eleştirilerden üzerime düşeni bende aldım.

Yazının Başlığı olarak “Kim Suçlu” dedim, bu başlık bile doğru bir başlık değil, “Kim suçlu” demek yerine kiminle nasıl engel oluruz olmalıydı, Silivri Kamuoyu olarak partiler üstü birlik olursak bu karardan vazgeçilebilir.

Bu noktadan sonra elbirliğiyle yerin değiştirilmesi için mücadele vermeliyiz, kısır siyasi çekişmelerimiz bizi çıkmaza götürmekten öteye geçmeyecektir.

You may also like