Anasayfa Asayiş KILIÇDAROĞLU; Yeni belge var

KILIÇDAROĞLU; Yeni belge var

kadirkoc
post-column-01-16

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında açıkladığı Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın akrabalarının da adı geçtiği para transferlerine ait belgelere ilişkin “Bunları veren bir insan tabi, uzaydan gelmedi. FETÖ’cüler vermedi, yok efendim ilgisi yok. Bu ülkeyi seven milyonlarca bürokrat var” dedi. Kılıçdaroğlu, “İlk açıklamadan bu yana izlediğimiz bütün strateji tuttu. Ve kim hangi konuşmayı yapacak o da bizim düşündüğümüz süreç içinde gerçekleşti. Şimdi bir adımımız kaldı, bir adım. O adımı da bugün yarın gerçekleştireceğiz. Ondan sonra daha farklı bir şekilde toplumun önüne çıkacağız” dedi. Öte yandan CHP’li Özgür Özel, Meclis Araştırma önergesinin reddedilmesi halinde belgelerin basınla paylaşılacağını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Haysiyetli insanların Zarrab davasından sonra bulundukları makamlardan ayrılması lazım, haysiyetli insanların” dedi. Kılıçdaroğlu, “Olay Türkiye’de oluyor, hepimiz olayı biliyoruz, olayı kapatıyoruz, şimdi Amerika’da yargılanıyor, bizim bakanlar burada, rüşvet alanlar burada. Beni üzen bu, beni kahreden bu” diye konuştu.

 “BURADA BİR AHLAKİ SORUN VAR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da düzenlenen “Eşitlik Adalet Kadın Zirvesi”nde konuştu. “Man adası olayı ne kadar önemli?” soruya Kılıçdaroğlu, “Man adası olayı şöyle önemli; vatandaşına dönüp diyeceksiniz ki ‘vergi ver’. Evde musluğu açtığınız andan itibaren kadın beş çeşit vergi ödüyor. Ama Ankara’daki beylerin çocukları Türkiye’de vergi ödememek için başka ülkelere gidip şirket kuruyorlarsa burada bir ahlaki sorun var. Ahlakın olmadığı bir yerde ne kadın-erkek eşitliği olur, ne adalet olur, ne insan hakları olur, ne insana saygı olur; çünkü orada sadece ve sadece kişisel çıkarlar ve hırslar olur” şeklinde yanıtladı.

 “BİR ADIMIMIZ KALDI”

“‘Yok böyle bir şey. Belgeler sahte. Belgeleri savcılığa bile vermedi’ açıklamaları var. Bunlara karşı açıklamanız nedir?” şeklindeki soruya Kemal Kılıçdaroğlu, “İlk açıklamadan bu yana izlediğimiz bütün strateji tuttu. Ve kim hangi konuşmayı yapacak o da bizim düşündüğümüz süreç içinde gerçekleşti. Şimdi bir adımımız kaldı, bir adım. O adımı da bugün yarın gerçekleştireceğiz. Ondan sonra daha farklı bir şekilde toplumun önüne çıkacağız. Ben şimdiden bir şey söylemeyeyim; dediğim gibi bir adım kaldı. Bir şey daha olması lazım. Onu da bugün yarın gerçekleştireceğiz”

CUMHURİYET

You may also like