Anasayfa Asayiş Kendi düşen ağlamazmış

Kendi düşen ağlamazmış

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Örgütü mütevaziliği bırakıp, Silivri ye İBB tarafından yapılan hizmetleri an be an kamuoyuyla paylaşmaya başladı.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz İBB tarafından yapılan hizmetleri sahiplenip, satır aralarına gizlediği teşekkürler CHP İlçe örgütünü harekete geçirmeye yetti.

Silivri yıllardır İBB tarafından üvey evlat muamelesi görmüş olması, yeni dönemde ise İBB yönetimindeki anlayış değişikliği Silivri’ye hizmet olarak gelmesi en başta CHP’lileri mutlu ediyor olsa da Volkan Yılmaz tarafından bu hizmetleri kendi başarı hanesine yazdırma çabaları CHP yönetimi ve Meclis Üyelerine “artık yeter” dedirtti.

Bundan sonra hizmetler birinci elden yani CHP tarafından seslendirilecek ve İBB tarafından getirilen hizmetler artarak devam edecek.

Bugün Ekrem İmamoğlu ani kararla Silivri ziyareti ve Volkan Yılmaz’a haber verilmemesi yeni dönemin işareti olarak yorumlanabilir.

Volkan Yılmaz’ın partizanca yaklaşımı Sayın İmamoğlu’na kadar ulaşmış olması bu ani ziyarete sebep oldu.

Sayın Volkan Yılmaz şapkasını önüne koyup bazı kararları alırken 2 kez düşünmeli, Ak Parti İlçe Yönetimi hizmetlere paydaş edilmiyor, İBB nin getirdiği hizmetler hoyratça sahipleniliyor olunca Volkan Yılmaz’ın yalnızlaşması kaçınılmaz hal alıyor.

Sayın Volkan Yılmaz “Fen İşleri Müdürü, Park Bahçeler Müdürü, Yol Bakım Şefi, Muhasebe Müdürü ben olacağım” derken asıl işi olan Belediye Başkanlığını unutuyor, Belediye Başkanları bütünleştirici olur, toplumu germek yerine birleştirici olur.

Paylaşılan fotoğraflara baktığımızda Mühendis edasıyla bordür taşını gösteriyor, çiftçi gibi ekilecek yerleri geziyor, oysa o işleri yapacak kadrolar Belediye bünyesinde var, Başkan o fotoğraflarla o insanların yapması gereken işleri de bir şekilde sahiplenmeye çalışıyor.

Bu hizmetleri elbette Silivri Belediyesi yapıyor, Sayın Başkan hizmetleri sahiplenmesi çok doğal ama bunu yaparken o birim Müdürlerini yok saymadan yapmalı, hizmet üretilirken Müdürler öne çıkarılır, hizmeti denetleme görevi olan Belediye Başkanı tarafından kamuoyuna sunulur, olması gereken budur.

Sayın Başkan’ın paydaşlık anlayışı yok, hükümet tarafından getirilen hizmetlerde Ak Parti yok kabul ediliyor, İBB tarafından getirilen hizmetlerde CHP yok sayılıyor, Silivri Belediyesi tarafından üretilen hizmetlerde birim Müdürleri, Belediye Başkan Yardımcıları görmezden geliniyor.

Sayın Başkan “her şeyi ben yapıyorum, Müdür de benim Başkan da benim, en iyisini ben bilirim, hatta en iyi selfieyi bile ben yaparım” diyor.

Bu anlayış en fazla kendisine zarar vereceğini Sayın Başkan’a söyleyecek kimse yok, olanları da Sayın Başkan yok sayıyor.

Ne diyelim “Kendi düşen ağlamazmış”


You may also like