Anasayfa Köşe Yazarlarımız Kazananlar belli, ya kaybedenler?

Kazananlar belli, ya kaybedenler?

kadirkoc

Sevgili okurlarım, benim gözümde bu seçimin iki kazananı var, en başta kazanan Volkan Yılmaz, beyefendiliği, kampanya boyunca kullandığı dil, mütevaziliği Sayın Volkan Yılmaz’a halk nezdinde prestij kazandırdı, konjoktürel durum uygun olsaydı belki seçim bile kazanırdı, ben kendini kazananlar hanesine aldım.

Diger kazanan ise Özcan Işıklar, 10 yıldır Belediye Başkanı olan Özcan Işıklar iktidar yıpranmasına uğraşa bile, rant ve rant odaklarıyla verdiği mücadelenin karşılığını alacak. Silivri tarihinin en yüksek oyunu alarak seçim kazanacak olan Özcan Işıklar, önümüzdeki dönem İlçenin çehresini değiştirecektir.

Sayın Işıklar özeleştiri yapan birisi, geçmiş dönemlerde neyi neden eksik yaptığını gördü, yapamadiklarinda dış faktörler fazlasıyla etkiliydi, oysa şimdi İstanbul Büyükşehir’i almış bir Imamoğlu’yla beraber çalışacak ve diş faktörler ortadan kalkmış olacak.

Kaybedenlere sıra gelince, Mutlu Bozoğlu bu seçimin kaybedenlerinin basında geliyor, örgütü aynı hedefe kilitleyemedi, İlçe Başkanlığı 10 gömlek büyük geldi. Erdoğan kaybetmiş bir Bozoğlu’nu seçim arefesinde görevden alacaktır ve Mutlu Bozoğlu siyaset sahnesinden silinecektir.

Diger kaybeden ise MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın olacaktır, konjoktürel olarak önüne altın tepsiyle sunulan imkanları heba etmeye örnek olarak Zafer Yalçın gösterilebilir, siyaseten çok tecrübesiz olması, kişisel egosu, vizyon yetersizliği onu da Silivri siyaset sahnesinden silecektir.

Bu seçimin bir diğer kaybedeni Selami Degirmenci olacaktır, son 15 yıldır sermayeden yiyen Selami Degirmenci tükenişi yaşayacak, ben merkezli siyaset yapan Değirmenci Adaylığı açıkladığında %10 larda oy alıyordu, oysa bugün %5 i bile görmesi hayal, kullandığı dil, 30 yıl öncesinin projeleri, etrafına topladığı şaibeli isimler Selami Degirmenci efsanesinin sonunu getirecektir.

Sadece iftira siyaseti ancak buraya kadar olabiliyor, kazanmak değil kaybettirmek üzerine kurulu siyaset dili bi toplumun kabul etmediği bir dil. Bunu Selami Degirmenci’nin alacak olduğu oyda göreceğiz.

Sayın Değirmenci siyasi tecrübesi olan birisi, en baştan kaybedeceğini biliyor du,  bunu bildiği için CHP den istifa edilmesine itiraz etti, bugün en yakınında bulunanlara bile “CHP den istifa etmeyin seçim sonrası ilçe yönetiminde söz sahibi olmak için yada Ilçe yönetimini ele geçirmek için parti üyeliğine ihtiyacım var” diyerek partiden istifa edecek üyeliklerin önüne geçti.

Bugün Selami Degirmenci taraftarlığı yapanlara sorun %90. CHP üyesi olduğunu söyleyeceklerdir, siyasi hesaplar bitmez ama yukarıda yazdığım kaybedenler kulübü üyeleri hiç değişmez…

You may also like