Kavga büyük!

kadirkoc

Sevgili okurlarım,  19 Şubat yerel seçim listelerin verilmesi için  son gün, Partiler ittifaklar hummalı bir çalışma içinde, halkın karşısına bütün partiler en doğru adaylarla çıkmanın yollarını arıyor.

Cumhur İttifakı Adayı Volkan Yılmaz birbuçuk ay önceden çalışmalara başladı, sahneye çok hızlı çıkan Yılmaz her geçen gün yavaşlamaya başladı, dün ise maalesef dip yaptı, Cumhur ittifakı dün sanatçı Alpay’inda dahil olduğu 14 Şubat sevgi günü adıyla bir etkinlik yaptı.

Koşar adım etkinliği izlemeye gittim, sanatcı Alpay ve Volkan Yılmaz gayet coskuluydu, alanda ise coşkudan eser yoktu. Sayıca ise iki partinin toplamı ancak 1.000 kişi kadar dı.

 

Volkan Yılmaz iyi niyetli birisi lakin gizli bir el arkasından çekiyor gibi geliyor bana, akp yerel secimi gözden çıkarmış görünüyor, yada 19 Şubat ‘ta hepimizi şok edecek bir hazırlık içinde, açıkçası dünkü görüntüden sonra akp Silivri seçimlerine aday çıkartıp girerse bana süpriz olmayacak.

Dün gördüğüm görüntü benim hesaplarımıbile alt üst etti, Cumhur ittifakı %30 oy alır iddiasında bulunan birisi olarak bu oranı güncelleyip %20 lere kadar çekmem gerekiyor.

Millet ittifakı Adayı Özcan Işıklar en rahat seçim dönemini yaşayacak ve Silivri tarihinde görülmemiş bir oy oranıyla seçilecektir, bunun birinci sebebi gelecek yüzyıla taşınacak hizmetler sunması, ikincisi ise rakipsizligidir…

Bir diğer Aday Selami Değirmenci ise söylem olarak halen 1900 lü yılların söylemiyle yol alıyor,  bugün kendisine “yerel yönetimler  ve Büyükşehir yasası sizin döneminizde olaydı, kanalizasyon, şu şebekesi hizmetleri yapabilirmiydiniz’ diye soru yönelttim, Sayın Değirmenci “çok daha farklı hizmetler yapacağını, hükümetle kuracağı iyi ilişkilerle Silivri’nin sorunlarının üstesinden geleceğini” beyan eden açıklamalar açıkçası ikna olmadım.

Ikna olmama sebebi olarak soyleyeceklerim var, “yerel yönetimler yasasıyla eliniz kolunuz bağlı, ringe çıkartılıp boks maçı yapmanız isteniyor, Büyükşehir yasası ile ise ekonomik gücünüz kontrol altına alınıyor, ornek vermek gerekirse Belediye kaynaklarının %40 direk Büyükşehir’e aktarılarak yapacağınız hizmetleri ayni yardım adı altında Büyükşehir yapıyor gözüküyor”.

Vaat etmek kolay, yerine getirmek ise çok zordur, bundan 20 yıl önce siyasette hoşgörü ve seviye hakimdi, bugün ise akp li olmayan herkes hain damgasına maruz kalıyor, Sayın Değirmenci ya onlardan olup hizmet alabilir yada hain damgası yer benim gördüğüm realite bu.

Bugün eleştirdiğimiz Belediye son 3 yılını Müfettişlerle beraber çalışarak hizmet üretmeye çalıştı, buna rağmen iğne ucu kadar şaibeli işlem bulunamadı, bulunmuş olsaydı, Sayın Battal İlgezdi’yi Hazinedar’ı görevden alan irade Özcan Işıklar’ı tefe koyardı.

Halk bu gerçeği görüp sandık ta Sayın Işıklar’ı ezici çoğunlukla tekrar iktidara getirecektir, 1 Nisan günü yine haklı çıkmanın gururunu yaşayacağım…

 

You may also like