Anasayfa GÜNDEM “Kartvizit” Bayburtlu olursa ne olur!

“Kartvizit” Bayburtlu olursa ne olur!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, bugün İBB Meclis Toplantısı vardı, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ı dinledim.

Sayın Başkan, yerin yanlış olduğundan zerre bahsetmeden, “İstemezük anlayışı” diyerek, konuyu çarpıtma yoluna gitti, “Kavaklı halkının tamamı kendileri gibi düşünüyor gibi davranıyorlar” derken savrulduğunun farkında değil.

Sayın Başkan, siz “”yerin uygun olmadığını” belirtmişsiniz, Silivri Meclisinde bunu söylediniz, konuşmalarınız yerine göre değişiyor ve tutarsızlık gösteriyor.

En başta yerin uygun olmadığını söyleyen Silivri Belediyesi, yani “İstemezük diyenleri başını Silivri Belediyesi çekiyor” diyebilirmiyiz.

“Mülkiyeti değişmeyecek” diyorsunuz, umarım bu Milletin zekasıyla alay etmiyorsunuz, madem mülkiyet değişmeyecek, kaç yıl sonra oradaki kan ürünleri fabrikası sökülecek, yapılan tahsis ömür boyu kalacak Sayın Başkan.

Yine Sayın Başkan “kimsenin kartvizitine bakmıyoruz” diyor, ki bana göre burada da doğru söylemiyor, hemen Silivri Merkezde Bayburtlu İnşaat kaçak bloklar dikiyor, sizde göz yumuyorsunuz, tek bloğa ruhsat alıp site kuruyor, madem kartvizitin önemi yok, git inşaatı durdur durdurabiliyorsan.

İnşaata komşu olanlar, evlerinde uyuyamaz hale gelmiş, her gün Belediyeye şikayet dilekçesi veriyor, neden adım atmıyorsunuz, göstermelik para cezaları keserek, nereye kadar idare edeceksiniz.

Demek ki Kartvizitte yazanlar sizin için önemli, gariban köylü kümes yaptığında zabıta başına dikilirken, bazı şantiyelerin önünden dahi geçemiyor.

ÇED Raporu olmayan beton santrali gözümüzün önünde üretim yapıyor, kusura bakmayın Sayın Başkan sizin gücünüz Sayalar da, Çayırdere de gariban köylüye yetiyor.

You may also like