Anasayfa Asayiş İyi parti

İyi parti

kadirkoc

Meral hanım partisini kurdu.
Parti fazlasıyla Osmanlıcı bir görüntüde, Atatürk vurgusu eksik. Buna rağmen merkez sağda bir oluşum görüntüsünde. Başarılı olması için arkasındaki güçlerin aktif desteğine ihtiyacı var.
Genel hatlarıyla Türkiye partisi olacaklarını söyleseler de bu imkansız gibi, doğuda başarı şansı çok yok, Karadeniz de imkansız gibi, Akdeniz de var olma savaşı verecek. Partinin başarılı olması muhtemel bölgeler Ege ve Trakya. Yani chp nin başarılı olduğu akp nin varlık mücadelesi verdiği bölgeler. Buradan yapmamız gereken çıkarım, ip chp nin mecrasından medet umacak.
Genel hatlarıyla bakışım budur.
İyi parti ve Silivri: Silivri de bazı isimler pusuya yatmış iyi partinin Silivri’de teşkilatlanmasını bekliyor. Akp teşkilatı, iyi parti üzerinden seçimi nasıl kazanırız hesaplarını yapmaya başladı bile.
İlçede bir takım eski siyasetçiler kullanılarak chp nin mevcut oyunu parçalama hesapları yapılıyor. Bunu başarmak için milyonluk hesaplar yapılmakta.
Meral Akşener’in üçüncü bölgede sevilmesi, ulusalcı kesime yakın durması birilerinin ellerini ovuşturmasına yol açıyor.
Bugün ak dediğimiz yarın kara, bugün kara dediğimiz yarın ak çıkabilir. İyi partinin Silivri teşkilat başkanı olacak kişi tüm bu hesapları bozacak kişilik ve dürüstlükte olacak nitelikte birisi olmalı.
Azılı Özcan Işıklar muhalifi olan chp liler, azılı Işıklar düşmanı olan akpli ve işadamları şimdiden çalışmaya başladılar, iyi parti teşkilatı bunların oyuncağı olmamalı.
Daha teşkilat kurulmadan bunları söyleyebiliyorum, kurulduktan sonra çok daha net konuşabileceğiz.
Buraya not düşüyorum; iyi partinin Silivri kuruluşu yerel basının manşetlerine taşınacak, başkan olacak kişi her gün manşetleri süsleyecek, para almadan haber dahi yazmayanlar reklam kokan haberler yapacak, kaynak sorunları zaten olmayan arkadaşlar malum çevreler tarafından beslenecek.
Şimdilik bu kadar, takipte kalmaya devam…

You may also like