Anasayfa Genel İstikrar şart

İstikrar şart

kadirkoc

Sevgili okurlarım, dün akşam önceki dönem Silivrispor Kulübü Başkanı Akgün Duru Silivrispor çalıştayı düzenledi, bende izleyici olarak o çalıştaya katıldım. Aslında söz alarak bu görüşlerimi orada dile getirmek isterdim ama yapmadım çünkü görüşlerimi zaten kamuoyuna sık sık sunabiliyorum.

Öncelikle Sayın Taylan Güraslan’a bir hatırlatma bir hatırlatma ve sitemde bulunmak istiyorum. Taylan Güraslan hazırladığı altyapı projesini Silivri de sadece Hür Haber adlı gazetenin haber yaptığını söyledi ve haksızlık yaptı. Ben son iki yılda en fazla kulüp haberini yapan kişiyim ve kulübün herşeyini en yakından takip eden kişiyim, şahidim de Silivri kamuoyudur.

Bu çalıştaya öncülük eden Akgün Duru Başkana teşekkür ediyorum.

Gelelim asıl konuya.

Dün Akşam herkesin mutabık kaldığı en önemli konu başlığı “Özkaynak ve istikrar” dı, bende bu iki konuda söylenmeyenleri yazayım istedim, oradaki konuşmacılar yazacağım konulara değinemediler.

“Özkaynak” bu kulübe Hüseyin TUran kaynak yaratma adına “Otopark ve Otogar” gelirlerini tahsis etti, amaç kulüp kendi kendisini idare edebilir hale gelmesiydi, bu gelirlere rağmen başarısız olunduysa bu yönetimsel bir hatadır.

Yine bu gelirlere el koyarak kulübün küme düşmesinin en büyük sorumlusuna kimse tek kelime söyleyemedi.

Başka konu “İstikrar” İstikrar önce yönetimde olmalı, sonrasında teknik heyette ve futbolcuda istikrar başarıyı getirir, siz yönetimde istikrarı sağlamazsanız, her yıl yeni bir yönetim, yeni bir Başkanla yol alırsanız, yolunuzu kaybedersiniz.

Bir yılda, İki yılda işleyişi bile zor çözüyorsunuz.

Silivrispor’u siyasete kurban etmeyelim, yüreği olan çıksın siyaset sahnesine orada boyunu görelim.

Akşam bakıyorum bazılarının Silivrispor sevdası zirve yapmış, nasıl bir sevdaysa bu aynı kişiler tarafından Silivrispor icraya verilmiş.

Geçtiğimiz yıl birileri tarafından istifa ettirilen yöneticiler bu yıl tekrar yönetim kurmaya çalışıyor, ben burada şunu düşünürüm “Geçtiğimiz yıl istifalar ettiren el, bu yıl el altından yönetim kurmaya mı çalışıyor?”

Yönetimde istikrar adına, Silivrispor üyesi biri olarak ve oy kullanacağımdan mütevellit oyum Taylan Güraslan yönetiminedir.

Bende bu Silivri de yaşıyorum herkesle dostluk ve arkadaşlık ilişkim var, işimde ise Babamı tanımam yapacağı ilk yanlışta Taylan Güraslan yönetiminin karşısına da dikilirim, yada seçilecek yeni Başkanın.

Siyaset ve Sivil toplum kuruluşlarının başına geçenler eleştirilere hazır olmalılar, arkaları tertemiz olmalı, yoksa araştırmak, bulmak kamuoyuyla paylaşmak bizim işimiz.

Silivrispor kendini Silivrili hisseden herkesin takımıdır, kendini Silivrili hissetmeyenlere teslim edilecek bir Silivrisporumuz yoktur, hele cümlesine “Silivri ye gelirken, Silivri den giderken” diye başlayanlara verilecek Silivrispor rantı kalmamıştır.

Son olarak dünkü çalıştaya katılmayan İlçenin siyasi parti temsilcilerini, Merkez Mahalleler Muhtarlarını ayıplıyorum, oraya gelip not almaktan’damı korkuyorsunuz beyler. yoksa orada siyaset konuşamayacak olmanız mı uzak tuttu sizleri…

You may also like