Anasayfa Asayiş İstifaların perde arkası

İstifaların perde arkası

kadirkoc

Sevgili okurlarım, ayın 22. de yapılacak ihale öncesi, Ömer Tabala, Murat Çakır ve Nuri Çolakoğlu istifa etmelerini son derece manidar buldum.

İstifa sonrası Nuri Çolakoğlu’nu aradım, kendisi “ben uzun zamandır istifa etmeyi düşünüyordum, Taylan Başkanın tek başına 180 üye yapmasını etik bulmadım, benim istifa gerekçem budur” dedi.

Ömer Tabala’yı aramadım çünkü zaten açıklamasında gerekçelerini sıralamıştı, açıklamada benim dikkatimi çeken kısım “Kulübümüzün en barışık çalışması gereken kurumlardan biri olan Silivri Belediyesi ile kutuplaşıp kurumun mülki ve idari kararlarını sorgulamak bizleri farklı siyasi platformlara itmeyecek mi?”sözleri son derece önemli.

Sayın Ömer Tabala, “Silivrispor sevdalısı” olduğunuzu belirtiyorsunuz, Belediye Başkanı Kulübün en önemli gelir kaynaklarına el koyarken sessiz kalınmalı ses çıkarılmamalıydı, Taylan Güraslan açıklamayı yaparken iyi ki size sormamış, size kalsa sevdanız olan Silivrispor’un gelirlerine el koyulması şahsi çıkarlarınızdan sonra geliyor anlaşılan.

Sizin tam böyle bir zamanlamayla istifa etmenizde işyerinizde bulunan kaçak kısımla alakası olabilir mi?

Daha açık ifadeyle “istifa etmezseniz, kaçak kısmı yıkarım” diyerek tehdit edildiniz mi?

Yada Belediye Başkanıyla ortak çıkarlarınız keşişerek mi bu kararı aldınız?

Her iki ismin istifa ederken üye vurgusu yapması, sizlerin Başkan Adaylığı düşüncenizi açığa vuruyor, bu çok normal, her insan Silivrispor’un Başkanı olma iddiası olması doğal, ama bu iddiası olan birinin gelirleri tırpanlanmış bir kulübe Başkan olmak istemesi normal değil.

Akgün Duru Başkanlığı bırakırken bile feryat figan etti, “kulübün gelirlerine dokunmayın, bu yanlış bir karar” dedi, bu konuda halen de mücadele veriyor.

İstifa eden arkadaşlara bir başka sorum daha var, sizler göreve geldiğinizden iki ay sonra, yönetimi düşürme planları yaptınız mı?

Son kez diyorum ki, keşke o zaman istifa etseydiniz, yada şu ihale süreci geçtiğinde istifa etseydiniz, bu yaptığınız doğru bir hamle olsa zamanlama olarak yanlış, yaptığınız en hafif tabirle savaşmaktan korkmaktır.

Korkakların ise liderlikleri asla düşünülemez…

You may also like