Anasayfa Köşe Yazarlarımız İsim değişti, çok şey değişti

İsim değişti, çok şey değişti

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri Belediye Başkanı ismi değişti, bununla beraber değişenleri, ve değişmeyenlerı yazalım diyorum.
Öncelikle değişenlere bakalım, düne kadar Özcan Işıklar diyenler değişti Volkan Yılmaz demeye başladılar. Festivaller değişti, eskiden gelen sanatçı halk tercihine göre geliyordu şimdi Başkanın eski ilişkilerine göre geliyor, Mesala Mustafa Yıldızdoğan gelmiyor ama Altay adlı kişi Silivri yi su yolu yapıyor. Eskiden gelen sanatçılar canlı performans gösteriyordu şimdi Demet ablam playback yapıyor.
Değişenlerden devam edelim, eskiden eline kalem alınca ilk yaptığı Özcan Işıklar’a saldırıyordu simdi Volkan Yılmaz güzellemesi için kalem alıyor.
Eskiden Belediye binasına işi düşen Silivri’li vatandaşlar gidiyordu şimdi İstanbul hatta Anadolu gidiyor, eskiden dengeler göz ardı edilmezdi şimdi dengesizlik had safhada.
Eskiden kollektif akıl azda aranır orta yol bulunmaya çalışılıyordu, şimdi ise yıllarca parti bayrağını tek başına taşıyanların bile fikri alınmıyor.
Eskiden “Silivri’de yaşamak güzeldir” denirdi, şimdi ise “Mutlu Silivri” denerek mutlu eş dost yaratılıyor, Özcan Işıklar “huzurumuzun devamı için” dedi, bunu algılamayalar şimdi huzur aramaya başladı. 150 günlük Belediye Başkanı var, geçmişten olumlu ne yaptı buyrun yazın, yazamazsınız neden biliyormusunuz? Yazdığınızda başkanlığı bırakıp size Silivri’yi terk ettirecek bir Belediye Başkanı var, bunun için “Huzurumuzun devamı için Özcan Işıklar” denmişti.
Ben yıllardır haber yaparım bu döneme kadar hiç kimse tehdit etmedi, oysa bugün en başta Belediye Başkanı dahil tehditler gırla gidiyor, biz buna huzur diyoruz beyler.
Değişmeyenler neler azıcık da onlara bakalım, TÜRAM adlı tarım projesi eksikleriyle devam ediyor, festivaller Altay’lı Demet’li devam ediyor, Belediye Çöp hizmetleri yerine getiriliyor, Belediye binası yerinde onu da değişmeyenlere ekleyelim ?.
Oysa değişimde şunu beklerdim, karpuz, domates, bamya festivali yerine o parayla üreticiye tohum desteği verilsin vr festivali yapılmadan önce üretim için çaba gösterilsin buna değişim derdim.
Ayda bir meclis salonunda halk toplantıları yapılarak halkın görüşleri dikkate alınsın bu değişim olurdu.
Sayın Başkan’a önemli bir tavsiyede bulunacağım doğduğum topraklarda yıllar önce MHP li bir Baskan seçildi Nafiz Hoca (Nafiz Kurt) onun dönemini incele ondan feyz al, “yiğit ölür, namı kalır’ sözünün vücut bulmuş adıdır Nafiz Hoca, sevgili Başkan bu işler öyle tehditle olmaz, bu işler sevgiyle, saygıyla olur.
Beni uyuşturucu satıcısı tehdit ediyor, kamu malını çalan, Devlet düşmanları tehdit ediyor, İt, Çakal tehdit ediyor, senin onlardan farkın olsun sen tehdit degil ikna et.
(Tapu konusu halen gundemim de, kendi adıma suç teskil eden seylerden dolayı yazmıyorum, malum kanunsuz belge edinmek suç)

You may also like