Anasayfa Köşe Yazarlarımız Işıklar ne yapmaya çalışıyorsun sen!

Işıklar ne yapmaya çalışıyorsun sen!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri seçimleri ilgi çekiyor, sonucları açısından tüm Turkiye’nin gündemine girmeye aday bir seçime dogru gidiyoruz.

Özcan Işıklar bu kez seçimi her zamankinden daha fazla önemsiyor bunu meclis listesinden çok net görebiliyoruz, Silivri de yaşayıpta “beni mecliste kim temsil edecek” diyecek kimse kalmasın hesabıyla meclis listesi oluşturulmuş.

Meclis adaylarını tek tek incelediğimde bu durumu net görüyorum, birkaç örnek vermek gerekirse şöyle sıralayabiliriz.

Elif Yılmazer: emeğin, çalışmanın ve kadına verilen değerin göstergesi,

Lütfü Vardar: ilke, temiz siyaset, alçak gönüllülük ve liyakat,

Süheyl Kırkıcı: tecrübe ve başarı,

Ömer Ercan: köylere verilen önem, asalet ve liyakat

Abdülcabbar Doğan: bu şehirde öteki yok mesajı

Fevzi Arslan: görev adamı

Ve Bora Balcıoğlu: bu kişiye ayrı bir parantez açmak gerekiyor lakin kısaca değineyim, bu kardeşimiz üzerinde oyunlar kurgulandı, siyasi hayatı neredeyse bitebilecek adımlar atmasına vesile olundu,  5 Yıllık Belediye Başkan Yardımcılığı sürecinde herkesin sevgisini saygısını kazandı, önünde çok uzun bir siyasi hayat olacaktır, sevgili kardeşimi  eleştiren yazılarımda amacım uyarı görevimi yerine getirme amacım vardı, kısmen de başarılı oldum, bu arkadaşımızın kaybedilmemesi gerektiğinin altını her zaman çizdim, sonuç olarak Bora Balcıoğlu 1. Sıra Meclis Üyesi Adayı oldu, bu kez verdiği dogru karardan dolayı kendini kutluyorum.

Sevgili okurlarım, yukarıda bahsettiğim arkadaşlar degerli insanlar ama bahsetmediklerim daha değerli insanlar bunun altını çizmek isterim.

Bu listeyi yapan kişi olan Özcan Işıklar, secimi ezici üstünlükle kazanma adına adımlar atmış, seçimi en başta garantiye alan Özcan Işıklar için seçim.kazanmaktan çok ezici üstünlük sağlamak çok daha önemli görünüyor.

Geçtiğimiz iki dönem seçim kazanan Özcan Işıklar, bu dönemini seçim zaferiyle taçlandırma peşine düşmüş, bunun için ise Meclis Listesini top yekûn gözden geçirmiş.

Yaptığı başarılı hamleler Cumhuyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan haksız eleştirileri bertaraf etme amacı da güdüyor, olası seçim zaferi Kılıçdaroğlu içinde anlam ifade ediyor, seçim sonrası Özcan Işıklar’ın arkasında neden durduğunu açıklamak durumunda kalmayacaktır Genel Başkan.

Tüm bu hesapları çok usta bir satranç oyuncusu hassasiyeti ile yapan Özcan Işıklar aslında ezici çoğunlukla seçim kazanma hesapları yapıyor.

You may also like