Anasayfa Köşe Yazarlarımız Işıklar “engelsiz” dedi, işletme engel koydu!

Işıklar “engelsiz” dedi, işletme engel koydu!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, kipa arkasında bulunan engelsiz cafe’yi hepiniz biliyorsunuz, 2 Yıl kadar önce Belediye Başkanı Özcan Işıklar burayı “amacına uygun kullanılmadığını” belirterek kapatmıştı, 1 yıl’dan uzun kapalı kalan işletme yine Özcan Işıklar tarafından Silivri spor’a tahsis edildi.
Buraya kadar herşey normal.
Silivri spor’a tahsis yapılırken bazı şartlar ileri sürüldü, “Silivri spor engelli branşı kurulması, engelli sporculara iş olanağı sağlanması, engelli çocukların hayata kazandırılması için faaliyette bulunmak” bu konuda encümen kararı mevcut.
Silivri spor yönetimi burayı ilk basta kendi yönetiminden birine kira karşılığı veriyor, o kisi ise burayı bir başkasına devrediyor, konunun taraflarını dinledim, 15 günlük bir araştırma yaparak olayı en ince ayrıntısına kadar öğrendim.
Ticarî sır olması gerekenleri gündeme taşımamak kaydıyla olayın devamını sizlere anlatayım.
Engelsiz cafe adıyla hizmet veren işletme bu adı kullanmasına rağmen hiç bir engelliye bariz destek vermiyor.
Silivri Belediyesi Encümen kararı olmasına rağmen bu karar yok hükmünde kabul ediliyor.
Geçmiş dönemde Esen İbak engelli eğitim merkezinde öğrenim görenler ve aileleri buradaki hizmetlerden faydalanıyordu, bugün kü işletmeci ticari kaygılar güderek bu hizmetleri veremeyeceğini beyan ediyor.
Ben buradan öncelikle Silivri Belediyesini encümen kararını uygulama ve takibine davet ediyorum. Bu yapilmaz ise açıkça “suç işleniyor “diyerek “suç duyurusu olabilir” diyorum.
Bir diger taraf olan Silivri spor yönetimini ise bu işletmenin kiralama sözleşmesini kamuoyuna açıklamasını talep ediyorum.
Ortada çok bariz hukuksuzluk var, engelli bireylerin sömürülmesi var.
Bu konuda Silivri Belediyesini ve Sayın Başkan Volkan Yılmaz’ı göreve davet ediyorum.
Özcan Işıklar Başkanın engelliler konusunda be kadar hassas oldugunu biliyoruz, Sayın Volkan Yılmaz Başkanın’da en az Özcan Başkan kadar hassas olacağından şüphe etmiyorum.
Kimse engelliler üzerinden rant devşirmeye kalkamaz, ticari işletme ismini ona göre dizayn etsin, yeni bir encümen kararı çıkarılsın, bizde haddimizi bilelim, emin olduğum hiç bir konuda Vatandaşın hakkının yenmesine asla musade etmem, bu kişiler engelli ise zerre taviz vermem.

You may also like