İŞİ ÇOK ZOR

kadirkoc

Sevgili okurlarım, yerel seçim süreci sonlanmak üzere, Silivri’de Volkan Yılmaz ipi göğüsledi.
Sayın Yılmaz insan üstü gayret göstererek seçimi kazandı, İstanbul MHP teşkilatlarından kimler geldi, kimler geçti ama bu başarı Volkan Yılmaz ve Zafer Yalçın’ındır, bunun altını kalın çizmek gerekiyor.
Seçim kazanıldığından yola çıkarsak bu arkadaşlar çok başarılı ama öyle dikensiz gül bahçesi bulmayacaklar, asıl işleri bundan sonra başlıyor, bu başarıyı sürdürmeleri kazanmalarından daha zor olacağından eminim.
Birinci faktör Hükümet akp li, yani ittifak ortakları lakin siyasi partiler önce kendilerini düşünür, Hükümet vereceği destekte öncelikle kendi reklamını yapmak isteyecek, yapılan her hizmetin altına kendi imzasını koymak isteyecek, bunu istemesi de doğal, Volkan Yılmaz çok büyük vaatler vererek seçildi, arkasına Hükümet desteği almadan bunu başarması imkansız, rutin hizmetler var, bu hizmetlerden artırıp vaatleri yerine getirebilmesi için kaynak sorununu çözmesi gerek.
Vaatleri verirken arkasına hem Hükümet, hem İBB yi alan Volkan Yılmaz, İBB yi CHP nin almasıyla eminim hüsrana uğradı, Hükümetin İBB Yİ bypas ederek yapabilecekleri sınırlı.
Yerel yönetimler ve Büyükşehir yasası Volkan Yılmaz’ın yapmak isteyeceği bir çok hizmete engel, İBB Başkanı, Ekrem İmamoğlu, “ben herkesle çalışırım, 16 milyonun başkanı olacağım” vurgusu kendi partisini ikinci plana atar anlamına gelmemeli, Sayın İMAMOĞLU yapacağı hizmetlerde İBB vurgusunu eksik bırakmayacaktır, ERDOĞAN dün “topal ördek” vurgusu yapması Volkan Yılmaz için de fazlasıyla uygun, meclisi MHP li değil, Hükümet MHP li değil, İBB hiç değil, Sayın Yılmaz bu üçgen içinde mücadele verecek.
volkan Yılmaz denge politikası gütmek zorunda, önümüzdeki dönemde Cumhur İttifakının bozulma ihtimali ise cabası, Sayın Volkan Yılmaz’ın diliyle, Sayın İmamoğlu’un kullandığı dil birbirine çok yakın, şahsi kanaatim bu iki Başkan daha uyumlu çalışacaktır, lakin akp faktörü burada ne olur onu bilemem.
sevgili okurlarım, Sayın Volkan Yılmaz’ın işi bana göre çok zor, denge politikası uygulamadan ise imkansız, yapacağı hizmetler, yada yapamayacağı hizmetler bizleri direk etkileyecek, önümüzdeki süreci çok yakından izlemeye devam edeceğiz.
not: Silivri Çevre Derneğine yapılan menfur saldırıyı kınıyorum, bunu yapanları ortaya çıkarmak güvenlik kuvvetlerinin işi, tez zamanda faillerin ortaya çıkarılmasını istiyorum.

You may also like